Szymon Marciniak wyrusza w świat. Polak będzie sędziował w USA i Azji

Szymon Marciniak przyjął oferty z trzech krajów i dlatego w przyszłym sezonie rzadziej będziemy go oglądać w Lotto Ekstraklasie. Miał nawet propozycję, by na stałe przenieść się do Chin.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Szymon Marciniak WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
Nie tylko polscy piłkarze, ale także sędziowie szykują się do wyjazdu na mistrzostwa świata 2018. W gronie arbitrów głównych znalazł się Szymon Marciniak, który w Europie stał się jednym z najlepszych w swoim fachu. To z kolei jest doceniane także na innych kontynentach i dlatego w przyszłym sezonie rzadziej będziemy go oglądać na boiskach Lotto Ekstraklasy.

Jak informuje portal sport.pl, arbiter z Płocka przyjął aż trzy propozycje na prowadzenie spotkań w innych krajach. Pierwsza pochodzi z amerykańskiej MLS, gdzie szefem sędziów został słynny Howard Webb. Anglik namówił Marciniaka, by przyjechał kilka razy na 2-3 tygodnie i w tym czasie będzie sędziował tamtejsze rozgrywki.

37-latka zobaczymy także w Arabii Saudyjskiej. Nasz rodak podpisał z tamtejszą federacją kontrakt na gwizdanie w dwunastu spotkaniach. Konkretną propozycję złożyli także Chińczycy.

Chinese Super League kusiło Marciniaka, by pracował w ich kraju przez cały sezon. Polak nieźle by na tym zarobił, bo dostał ofertę na 600 tys. dolarów. Ostatecznie ją odrzucił, bo wówczas nie mógłby pracować podczas meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W Chinach jednak się pojawi kilka razy. Ma to się odbywać na podobnych zasadach jak w Stanach Zjednoczonych.

Szymon Marciniak musi zatem przygotować się na bardzo pracowity sezon. Polska Ekstraklasa, europejskie puchary, mecze reprezentacji, a do tego spotkania w USA, Arabii Saudyjskiej oraz Chinach. Tak napiętego grafiku jeszcze nie miał.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Malarz zasłużył na powołanie do kadry? "Staram się wykonywać swoją pracę"
Czy Szymon Marciniak to najlepszy polski sędzia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×