Finał Ligi Mistrzów. Sergio Ramos celowo wyeliminował Salaha? Tak uważają kibice

Aż 75 proc. osób oddało głos na "tak" na pytanie, czy "Czy uważasz, że Ramos celowo wyeliminował Salaha z gry?" w ankiecie na WP SportoweFakty. Podobnego zdania są fani Liverpoolu, którzy twierdzą, że Ramos celowo chciał zrobić krzywdę rywalowi.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu (siedzi): Mohamed Salah Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu (siedzi): Mohamed Salah
Głosy ws. Sergio Ramosa wśród byłych piłkarzy są podzielone. Frank Lampard, były zawodnik m.in. Chelsea i reprezentacji Anglii, mówi, że nie sądzi, aby Hiszpan celowo chciał faulować Mohameda Salaha i w ten sposób wykluczyć go z gry.

W ten sam sposób wypowiedział się Rio Ferdinand, były obrońca m.in. Manchesteru United. - Nie sądzę, że Ramos chciał to zrobić - skomentował Ferdinand.

Jednak fani Liverpoolu twierdzą, że obrońca Realu Madryt celowo ciągnął w ten sposób swojego rywala i powalił go na murawę. Ich zdaniem intencje Ramosa były jasne: chciał zrobić krzywdę Egipcjaninowi, najlepszemu zawodnikowi Liverpoolu. Piszą o nim m.in., że jest oszustem i zdumiewające jest to, że nie otrzymał nawet żółtej kartki za ten faul.

Także czytelnicy WP SportoweFakty nie mają wątpliwości. Na pytanie "Czy uważasz, że Ramos celowo wyeliminował Salaha z gry?" aż 75 proc. głosujących odpowiedziało, że "tak".
Hiszpańskie media podkreślają jeszcze jedną sytuację. W drugiej połowie, dwie minuty przed stratą pierwszej bramki, Sergio Ramos celowo uderzył łokciem w twarz Kariusa. Miało to miejsce przy rzucie wolnym. Powtórki nie pozostawiły złudzeń, co do intencji Hiszpana. Jednak arbitrzy nie zauważyli tej sytuacji, chociaż Loris Karius dokładnie pokazał, co zrobił jego rywal.

Real Madryt wygrał 3:1 po dwóch błędach bramkarza Kariusa. Salah z powodu kontuzji musiał opuścić boisko po 30 minutach.

Czy z Salahem Liverpool wygrałby z Realem Madryt?