Lech Poznań pozbył się dwóch kolejnych obcokrajowców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Jaskółka/Press Focus / Mario Situm (z lewej)
Newspix / Paweł Jaskółka/Press Focus / Mario Situm (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Trwają letnie porządki w Lechu Poznań. Po rozstaniu z Emirem Dilaverem, teraz klub pożegnał Ołeksija Chobłenkę oraz Mario Situma.

Ukrainiec został sprowadzony do stolicy Wielkopolski zaledwie pół roku temu (na zasadzie wypożyczenia z Czornomorca Odessa) i nie zrobił furory. Wystąpił w 11 ligowych spotkaniach, zdobywając dwa gole. Dlatego zapadła decyzja, że nie zostanie wykupiony.

Podobny status miał Mario Situm. Chorwata pozyskano przed sezonem 2017/2018 z Dinama Zagrzeb. Jego statystyki były nieco lepsze (dwie bramki w Lotto Ekstraklasie i dwie w eliminacjach Ligi Europy), ale też nie udało mu się odegrać zbyt dużej roli. Poza mocno podpadł niedawną wizytą w gabinecie wiceprezesa Piotra Rutkowskiego, podczas której próbował go przekonywać, że "3. miejsce nie jest złe". Taka minimalistyczna postawa 26-letniego pomocnika wywarła na władzach Kolejorza fatalne wrażenie.

Oba ruchy, a także wcześniejsza sprzedaż Emira Dilavera do Dinama Zagrzeb, to realizacja niedawnych zapowiedzi kierownictwa Lecha o zmniejszeniu liczby obcokrajowców w kadrze.

Wkrótce poznański klub ogłosi również decyzje co do przyszłości Vernona De Marco i Elvira Koljicia. Oni też są tylko wypożyczeni (odpowiednio ze Slovana Bratysława i FK Krupa).

Lech poinformował ponadto o podpisaniu trzyletniej umowy z Mateuszem Stochniałkiem. To 15-letni skrzydłowy, który jest szkolony w akademii już od sześciu lat.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Asystent na trybunach dodatkową bronią. FIFA zezwala na telefoniczny kontakt w trakcie meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy decyzja Lecha o zmniejszeniu liczby obcokrajowców w kadrze jest słuszna?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
Andi - Prawdziwy Kibic
3.06.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Lech zaczął porządki w szatni i bardzo dobrze.  
avatar
Lipowy Batonik
2.06.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Żeby czasem się nie skończyło na tym , że Lech pozbędzie się jednych obcokrajowców a w ich miejsce kolejny szrot zagraniczny.  
avatar
_smigol_
1.06.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Situm to rozczarowanie sezonu A Choblenko nie potrafił grać w piłkę... dramat!!!  
avatar
Pan wszystkich Panów
1.06.2018
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
"Trwają letnie porządki w Lechu Poznań." Kiboli się pozbądźcie.