Śląsk Wrocław - Znicz Pruszków (historia spotkań)

Szansę na to wrocławianie będą mieli już w sobotę, bo wtedy Śląsk Wrocław podejmować będzie Znicz z Pruszkowa. Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą raz. W meczu rozgrywanym w trakcie rundy jesiennej minimalnie lepszy okazał się Śląsk. Poniżej przedstawiamy historię tamtego starcia.

Artur Długosz

Spotkanie to zostało rozegrane 19. sierpnia 2007 roku. Śląsk Wrocław wygrał ze Zniczem Pruszków 1:0. Mecz był rozgrywany w Pruszkowie, a zwycięską bramkę dla wrocławian zdobył w 62. minucie Krzysztof Ulatowski. W 70. minucie piłkarz Śląska, Vladimír Čáp otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Spotkanie sędziował Dariusz Giejsztorewicz z Suwałk, a oglądało je 2500 widzów. Poniżej prezentujemy składy obu drużyn z tamtego meczu:

Znicz Pruszków: Paśnik - Lewczuk, Kowalski, Piotrowski, Januszewski, Kaczmarek (60' Chi Fon), Osoliński, Zawistowski (83' Grzeszczyk), Rybaczuk (74' Rackiewicz), Wiśniewski, Lewandowski.

Śląsk Wrocław: Janukiewicz - Socha (46' Wołczek), Wójcik, Pokorný, Čáp, Szewczuk, Sztylka, Rosiński, Gancarczyk (46' Klofik), Ulatowski (77' Dudek), Imeh.