Sparingowo: Remis Lecha Poznań w ostatnim sprawdzianie przed Ligą Europy. Kontuzja Kamila Jóźwiaka

W ostatnim meczu sparingowym przed meczem I rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań bezbramkowo zremisował z cypryjskim AEK Larnaka. Największym zmartwieniem poznaniaków jest kontuzja Kamila Jóźwiaka.

Miłosz Marek
drużyna Lecha Poznań WP SportoweFakty / APR / Na zdjęciu: drużyna Lecha Poznań
Ivan Djurdjević podczas ostatniego meczu kontrolnego na zgrupowaniu w Opalenicy znacznie zmienił skład Lecha względem poprzedniego sparingu. W wyjściowym składzie znalazło się tylko dwóch graczy - Thomas Rogne i Mihai Radut, którzy grali od pierwszej minuty ze słowackim Zeleziarne Podbrezova (5:0).

W sobotę rywalem poznaniaków był czwarty zespół cypryjskiej ekstraklasy - AEK Larnaka. Lech przeważał i stwarzał sobie lepsze okazje do strzelenia gola, ale nie wykorzystał żadnej z nich.

Najlepszą sytuację zmarnował Paweł Tomczyk. Młody napastnik popisał się znakomitą szybkością, dochodząc do zagrania z głębi pola. Wyprzedził dwóch rywali, stanął oko w oko z bramkarzem rywali, ale jego strzał poszybował obok słupka.

Największym problemem trenera Djurdjevicia po tym spotkaniu jest kontuzja Kamila Jóźwiaka, który boisko opuścił już w 22. minucie. Młody skrzydłowy długo nie podnosił się z boiska. To może oznaczać dłuższą przerwę już na początku sezonu.

- Myślę, że byliśmy dzisiaj lepsi od rywala, jeżeli chodzi o stworzone sytuacje. Jeśli mówimy o grze, to nie do końca, bo oni więcej utrzymywali się przy piłce. Remis po ostatnich wygranych jest dobry, żeby zejść na ziemię i w czwartek zagrać na maksimum swoich możliwości - ocenił postawę swojego zespołu Djurdjević na łamach lechpoznan.pl.

W trakcie okresu przygotowawczego Lech rozegrał cztery sparingi. Wygrał trzy, jeden zremisował. Już w czwartek poznaniacy rozegrają mecz w I rundzie kwalifikacji Ligi Europy przeciwko Gandzasarowi Kapan z Armenii.

Lech Poznań - AEK Larnaka 0:0

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Maciej Orłowski, Thomas Rogne (59' Vernon De Marco), Nikola Vujadinović (59' Rafał Janicki), Wołodymyr Kostewycz (59' Piotr Tomasik), Tomasz Cywka (59' Łukasz Trałka), Pedro Tiba (59' Maciej Gajos), Mihai Radut (59' Darko Jevtić) - Maciej Makuszewski, Paweł Tomczyk (59' Christian Gytkjaer), Kamil Jóźwiak (22' Nicklas Barkroth)