Nieudany debiut Buffona w Paris Saint-Germain. Sprokurował karnego, a mistrzowie Francji przegrali z III-ligowcem

Gianluigi Buffon w niedzielę zadebiutował w Paris Saint-Germain. Sparingowego meczu przeciwko III-ligowemu Chambly nie może zaliczyć do udanych. Włoski bramkarz już w 5. minucie sprokurował rzut karny, a jego zespół przegrał 2:4.

Łukasz Witczyk
Gianluigi Buffon Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Gianluigi Buffon
Latem Gianluigi Buffon odszedł z Juventusu Turyn i przeniósł się do Paris Saint-Germain. Włoch ma być podstawowym bramkarzem, a z tą pozycją mistrzowie Francji w ubiegłym sezonie mieli spore problemy. Transfer Buffona ma zapewnić spokój w formacji defensywnej. 40-latek liczy też, że z PSG po raz pierwszy w historii wygra Ligę Mistrzów.

W niedzielę Buffon zadebiutował w nowym zespole. Znalazł się w podstawowym składzie PSG w sparingu przeciwko III-ligowemu Chambly. Mecz był zamknięty dla publiczności i mediów, ale jak informuje "L'Equipe", Buffon już w 5. minucie sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Anthony Soubervie.

Tuż przed przerwą III-ligowiec podwyższył prowadzenie, a gola zdobył Gaharo Doucoure. W drugiej połowie PSG straciło dwie kolejne bramki. Dopiero w końcówce po trafieniach Colina Dagby i Virgiliu Postolacha mistrzowie Francji zdołali odrobić straty.