Dania: Kamil Wilczek już strzela. Bramka na inaugurację rozgrywek

Kamil Wilczek strzelił pierwszego gola w nowym sezonie duńskiej ekstraklasy. Polak przyczynił się do wygranej w meczu z Randers FC.

Maciej Siemiątkowski
Kamil Wilczek Instagram / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Pierwsza kolejka duńskiej Superligi zaczęła się już w piątek (13 lipca). Kamil Wilczek na pierwszy mecz musiał jednak czekać do poniedziałku. Na inaugurację rozgrywek ligowych jego Broendby IF pokonało na wyjeździe Randers FC 2:0.

Wilczek wszedł na boisko w 61. minucie przy wyniku 1:0. Już dwie minuty później cieszył się ze swojego pierwszego trafienia w nowym sezonie. Trzykrotny reprezentant Polski otrzymał dośrodkowanie w pole karne od Ante Ercega i z kilku metrów trafił do siatki.

W następnej kolejce drużyna Wilczka podejmie w niedzielę Vejle Boldklub.

W ubiegłym sezonie Broendby zostało wicemistrzem Danii. Znacząco przyczynił się do tego Kamil Wilczek, który w lidze zdobył 15 bramek. We wszystkich rozgrywkach polski napastnik uzbierał 21 goli.

Randers FC - Broendby IF 0:2 (0:1)
0:1 - Ante Erceg 30'
0:2 - Kamil Wilczek 63'

Czy Kamil Wilczek zostanie królem strzelców ligi duńskiej?