Bayern - PSG. Udany pościg mistrzów Niemiec w Klagenfurcie

Podopieczni Niko Kovaca nie zawiedli swoich kibiców w meczu towarzyskim z aktualnymi mistrzami Francji, Paris Saint-Germain. Po pierwszych 45 minutach Bayern przegrywał, ale w drugiej części gry zdominował rywala i zasłużenie wygrał (3:1).

Piotr Bobakowski
Azzeddine Toufiqui i Javi Martinez podczas meczu Bayern - PSG w Klagenfurcie, 21 lipca 2018 PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Azzeddine Toufiqui i Javi Martinez podczas meczu Bayern - PSG w Klagenfurcie, 21 lipca 2018
Woerthersee Stadion w Klagenfurcie w sobotę (21 lipca) był areną meczu towarzyskiego pomiędzy ekipami Bayernu Monachium i Paris Saint-Germain w ramach prestiżowego International Champions Cup. Z powodu udziału zawodników obu drużyn w mistrzostwa świata w Rosji (turniej zakończył się tydzień temu) zarówno Bayern, jak i PSG, przystąpiły do tego spotkania w mocno okrojonych składach, m.in. nie zagrał Robert Lewandowski.

Oba zespoły przygotowują się do sezonu 2018/19 pod wodzą nowych szkoleniowców. Latem pracę nad Sekwaną rozpoczął Thomas Tuchel, a Bawarczyków objął Niko Kovac, który zastąpił Juppa Heynckesa.

Mecz w Klagenfurcie nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali Francuzi, którzy objęli prowadzenie. Błąd mistrzów Niemiec w środku pola sprawił, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Timothy Weah - syn legendarnego napastnika, George'a. Po pół godzinie meczu Bayern przegrywał 0:1. W PSG zadebiutował Gianluigi Buffon, który miał kilka dobrych interwencji.

Na wyrównanie fani Bayernu musieli czekać do 60. minuty. Gola dla podopiecznych Kovaca, którzy po przerwie podkręcili tempo, zdobył strzałem głową Javi Martinez. Osiem minut później Renato Sanches uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził Niemców na prowadzenie. Wynik pojedynku ustalił w 78. minucie Joshua Zirkzee.

Bayern Monachium - Paris Saint-Germain 3:1 (0:1)
0:1 - Timothy Weah 31'
1:1 - Javier Martinez 60'
2:1 - Renato Sanches 68'
3:1 - Joshua Zirkzee 78'

Bayern: Ulreich - Rafinha (71. Johansson), Stanisic (46. Alaba), J. Martinez (62. Richards), Bernat (62. Gnabry), Will, R. Sanches (70. Zylla), O. Meier (46. Shabani), Robben (62. J. Meier), Ribery (46. Coman), Wagner (62. Zirkzee).

PSG: Buffon (66. Descamps) - Soh, Diarra (72. Zagre), Rimane, Dagba (84. Georgen), Bernede, Rabiot (72. Jese), N'Soki, Nkunku (72. Postolachi), Toufiqui (84. Fressange), T. Weah.