Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa. Polak strzelił bramkę w towarzyskim turnieju

W kolejnym sparingu przedsezonowym Genoa CFC po rzutach karnych pokonała Swansea City (1:1; 5:4). Drugi raz z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Piątek. Polak strzelił bramkę w towarzyskim turnieju.

Michał Mielnik
Krzysztof Piątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Na początku czerwca ogłoszona transfer Krzysztofa Piątka do włoskiego klubu Genoa CFC. Były zawodnik Cracovii został wykupiony za cztery miliony euro.

Tydzień temu Polak wziął udział w sparingu swojego nowego klubu z amatorskim klubem Val Stubai. Drużyna z Serie A wygrała aż 13:0, a Piątek strzelił pięć bramek.

W sobotę Genoa CFC zmierzyła się ze Swansea City w ramach Interwetten Sommer Cup. Mecz rozgrywany był w formacie dwie połowy po trzydzieści minut. Pierwszego gola w spotkaniu strzelił Piątek, z kolei w 60 minucie wyrównał McBurnie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepszy okazał się być zespół z Włoch, który zwyciężył 5:4.

Czy Krzysztof Piątek będzie podstawowym zawodnikiem Genoa CFC?