Fortuna I liga: pierwszy punkt beniaminków. Warta Poznań obroniła Grodzisk Wielkopolski

Piłkarze Warty Poznań i Garbarni Kraków zdobyli pierwszy punkt od czasu powrotu na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Mecz beniaminków zakończył się remisem 1:1.

Mateusz Wesierski (po lewej) i Bartosz Kieliba (po prawej) Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Mateusz Wesierski (po lewej) i Bartosz Kieliba (po prawej)
Dla Warty Poznań spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim było pierwszym po awansie na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Tydzień temu nie zagrała ze Stomilem Olsztyn, na którego stadionie trwa renowacja boiska. W porównaniu z meczem zamykającym poprzedni sezon zmieniło się w jedenastce Petra Nemca kilka nazwisk. Warto było zwrócić uwagę na pojawienie się Niklasa Zulciaka i Wojciecha Fadeckiego.

Garbarnia Kraków miała już za sobą jedno przetarcie i to ona zaatakowała nieco niepewnego w pierwszej połowie przeciwnika. Drużyna z Małopolski wyszła na prowadzenie w 35. minucie po rzucie rożnym. W polu karnym najlepiej zachował się Jakub Wróbel i wślizgiem wepchnął piłkę do bramki Adriana Lisa. Warta odpowiedziała celnymi uderzeniami Fadeckiego oraz Pawła Piceluka, jednak nie zaskoczyli oni Marcina Cabaja.

Nemec zaczął zmieniać po przerwie. Po wprowadzeniu z ławki rezerwowych na boisko Krystiana Sanockiego, Artura Marciniaka i Roberta Janickiego poznaniacy wyrównali. Identycznie jak Garbarnia zdobyli gola po stałym fragmencie. W pole karne przyjezdnych wbiegł Bartosz Kieliba i w 77. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. W takich okolicznościach Warta obroniła Grodzisk Wielkopolski przed atakiem drugiego beniaminka.

Ligowi nowicjusze zdobyli po punkcie.

Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)
0:1 - Jakub Wróbel 35'
1:1 - Bartosz Kieliba 77'

Warta: Adrian Lis - Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb - Adrian Cierpka, Michał Grobelny - Krzysztof Biegański (57' Krystian Sanocki), Niklas Zulciak (62' Artur Marciniak), Wojciech Fadecki - Paweł Piceluk (72' Robert Janicki).

Garbarnia: Marcin Cabaj - Paweł Pyciak, Michał Czekaj, Krzysztof Kalemba (85' Arkadiusz Garzeł), Łukasz Pietras - Jakub Wróbel (82' Filip Wójcik), Przemysław Lech, Karol Kostrubała (73' Marek Masiuda), Szymon Kiebzak - Mateusz Węsierski, Tomasz Ogar.

Żółte kartki: Węsierski, Masiuda (Garbarnia).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w Fortuna I lidze?