Superpuchar Rosji nie dla Macieja Rybusa. Triumf CSKA Moskwa po dogrywce

Ekipa CSKA Moskwa pokonała po dogrywce Lokomotiw Moskwa 1:0 i zdobyła Superpuchar Rosji. Cały mecz w barwach mistrzów kraju rozegrał polski obrońca, Maciej Rybus.

Maciej Siemiątkowski
Maciej Rybus (po prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Maciej Rybus (po prawej)
Dogrywki stają się rosyjską tradycją. Zwycięzcę krajowego superpucharu wyłoniono dopiero w dodatkowych 30 minutach gry. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 106. minucie 20-letni Khetag Kosonow. Wychowanek CSKA Moskwa wszedł na boisko w 67. minucie i udowodnił, że warto było na niego postawić. Defensywny pomocnik przechwycił piłkę w polu karnym i popisał się celnym uderzeniem.

Kolejne problemy Lokomotiwu zaczęły się chwilę po stracie bramki. Obrońca Solomon Kwirkwelia został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na rywalu.

Całe spotkanie w barwach Lokomotiwu rozegrał Maciej Rybus. W składzie mistrzów Rosji zabrakło drugiego z Polaków, Grzegorza Krychowiaka. Klub nie zdążył jeszcze zarejestrować 28-latka wypożyczonego z Paris Saint-Germain, o czym poinformował rzecznik prasowy Lokomotiwu Moskwa.

Co ciekawe, pierwotnie mecz o superpuchar miał zostać rozegrany między Lokomotiwem a FK Trosno, które zdobyło Puchar Rosji. Przez problemy finansowe zespół ogłosił upadłość, a jego miejsce w grze o Superpuchar Rosji zajął wicemistrz Priemjer Ligi, CSKA.

Lokomotiw Moskwa - CSKA Moskwa 0:1 (0:0)
0:1 - Khetag Kosonow 106'

Czy Lokomotiw Moskwa obroni mistrzostwo Rosji?