Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
 • Zobacz drużynę
 • Grupa A
 • Grupa B
 • Grupa C
 • Grupa D
 • Grupa E
 • Grupa F
 • Grupa G
 • Grupa H

FIFA organizuje pomundialową konferencję ze wszystkimi członkami federacji

23 września odbędzie się oficjalna konferencja FIFA po mistrzostwach świata w Rosji. Podczas spotkania szczegółowo zostanie omówiony system VAR i jego wpływ na przebieg gry. Do Londynu zaproszonych jest 211 przedstawicieli narodowych federacji.
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
logo FIFA Getty Images / Matthias Hangst / Staff / Na zdjęciu: logo FIFA

Po zakończonym 15 lipca mundialu w Rosji, FIFA zaprosiła głównych trenerów i dyrektorów technicznych 211 narodowych federacji na specjalną konferencję piłkarską podsumowującą mundial w Rosji. Jednym z poruszanych tematów będzie m.in. wpływ VAR-u na przebieg turnieju. 

- Celem konferencji jest analiza sztandarowej konkurencji FIFA z technicznego i taktycznego punktu widzenia, identyfikacja trendów i porównanie głównych wyników z poprzednimi edycjami - możemy wyczytać na fifa.com.

- Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 okazały się ogromnym sukcesem na boisku i poza nim. Poprzez tę konferencje staramy się przedstawić i omówić najważniejsze ustalenia zidentyfikowane na boisku przez naszych ekspertów, jednocześnie wysłuchując opinii naszych stowarzyszeń członkowskich Puchar Świata należy postrzegać jako platformę edukacyjną, która może mieć pozytywny wpływ na techniczny rozwój piłki nożnej na całym świecie - powiedział zastępca sekretarza generalnego FIFA, Zvonimir Boban i dodał: - Dzięki jednorazowej konferencji możemy natychmiast nawiązać współpracę ze wszystkimi naszymi stowarzyszeniami członkowskimi i zainicjować bogaty i zróżnicowany dialog w piłce nożnej.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 23 września. Ma ono na celu "promowanie pogłębionego dialogu ze stowarzyszeniami członkowskimi i konfederacjami na wszystkich poziomach". Poza konferencją piłkarską FIFA planuje indywidualne spotkania z ekspertami.

ZOBACZ WIDEO Demolka! Girona FC nie miała litości dla Melbourne City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Które mistrzostwa świata w piłce nożnej w XXI wieku uważasz za najlepsze pod względem organizacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
fifa.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×