KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Paweł Gricuk ma zainwestować w Wiśle Kraków. To zaufany człowiek Bogusława Cupiała

Przedsiębiorcą z branży energetycznej, który ma zainwestować w Wisłę Kraków, to Paweł Gricuk. 54-latek kiedyś był doradcą Bogusława Cupiała, poprzedniego właściciela Białej Gwiazdy, i zasiadał nawet w radzie nadzorczej należącej do niego Tele-Foniki.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

O tym, że przejęciem części udziałów klubu zainteresowany jest "biznesmen z branży energetycznej", jako pierwszy poinformował w niedzielę "Dziennik Polski". Więcej o tym TUTAJ. We wtorek małopolska gazeta podała więcej szczegółów.

Chodzi o Pawła Gricuka, prezesa firmy PG Energy Energetyka. W latach 1993-2005 pracował w banku JP Morgan w Londynie. Później (2006-2010) był prezesem spółki Petrolinvest, a następnie doradcą jej zarządu. Zasiadał również w radzie nadzorczej TVN-u (2005-2015).

Gricuk jest też zaufanym człowiekiem Bogusław Cupiał, do którego Tele-Foniki Wisła należała w latach 1997-2016. Był członkiem rady nadzorczej kablowego potentata. Według "Sportu" to właśnie wtedy zaskarbił sobie sympatię jednego z najbogatszych Polaków.

- Doradził mu jak wyprostować sprawy z kredytami, które w pewnym momencie dusiły Tele-Fonikę - powiedział "Sportowi" chcący zachować anonimowość rozmówca. Według tej gazety Gricuk nie posiada kapitału, który upoważniałby go do kupna klubu i swobodnego nim zarządzania, ale 54-latek szuka partnerów, którzy będą prowadzić Wisłę razem z nim.

ZOBACZ WIDEO Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Te ujęcia zapierają dech w piersiach!

Zainwestowaniem w klub z Reymonta 22 Gricuka zainteresował Ludwik Miętta-Mikołajewicz. Przypomnijmy, że w 1997 roku Tele-Fonika przejęła Białą Gwiazdę właśnie dzięki zabiegom wieloletniego prezesa TS "Wisła". "Era Cupiała" to najlepszy okres w historii klubu - w tym czasie Wisła zdobył aż osiem z trzynastu swoich mistrzostw Polski i godnie reprezentowała ekstraklasę w rozgrywkach UEFA.

Od sierpnia 2016 roku właścicielem stu procent akcji Wisła Kraków SA, w ramach której działa piłkarska sekcja klubu, jest znów jest TS "Wisła", które od dekad prowadzi inne sekcje Białej Gwiazdy. Towarzystwo odbiło Wisłę z rąk Jakuba Meresińskiego, który miesiąc wcześniej kupił akcje klubu od zmuszonej do pozbycia się ich przez banki Tele-Foniki.

Czy Wisła Kraków kiedykolwiek odzyska blask z lat 1998-2011?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Polski/Sport
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×