Rasistowski skandal w lidze chińskiej (wideo)

Skandal w lidze chińskiej. Były napastnik m. in. Newcastle United i Chelsea, Demba Ba został obrażony na tle rasistowskim przez jednego z rywali. W zażegnaniu konfliktu pomagał m. in. Adrian Mierzejewski.

Szymon Mierzyński
Demba Ba Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Demba Ba
Senegalczyk występuje w Shanghai Shenhua i w sobotę jego zespół mierzył się na wyjeździe z Changchun Yatai (mecz zakończył się remisem 1:1).

Do bulwersującego zdarzenia doszło w ostatnim kwadransie. Demba Ba bardzo impulsywnie zareagował na słowa zawodnika gospodarzy Zhanga Li, który miał wygłaszać niewybredne komentarze na temat koloru skóry 33-latka.

Na boisku wywiązała się ogromna awantura, a opanowanie sytuacji zajęło kilka minut. Senegalczyka uspokajał m. in. Adrian Mierzejewski, który występuje obecnie w ekipie Changchun Yatai i jest klubowym kolegą Zhanga Li.

29-letni Chińczyk, który obrażał Dembę Ba, zakończył spotkanie z żółtą kartką, a w 86. minucie został zmieniony.

Shanghai Shenhua apeluje teraz do władz ligi o kary dyscyplinarne dla winowajcy skandalu.