Strzelanina Bayernu w ostatnim sprawdzianie. Hat-trick Roberta Lewandowskiego

W środę, na obozie przygotowawczym, Bayern Monachium rozegrał ostatni sparing przed pojedynkiem o krajowy Superpuchar. Mistrzowie Niemiec rozbili amatorski klub FC Rottach-Egern 20:2. Hat-trick zanotował Robert Lewandowski.

Szymon Łożyński
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Polski napastnik rozpoczął środowe spotkanie w wyjściowym składzie i wszystkie trzy bramki strzelił w pierwszych 45 minutach. Na drugą połowę 29-latek, podobnie jak inni zawodnicy Bayernu z wyjściowego składu, już nie wyszedł na murawę.

Ostatni sparing przed meczem o Superpuchar Niemiec był piłkarską zabawą. Amatorzy nie mieli umiejętności, by przeciwstawić się zawodowcom. Już po pierwszych trzech minutach pojedynku Bayern prowadził 2:0. Ostatecznie do przerwy strzelił 7 bramek, ale stracił też dwie.

Rywale wykorzystali kilka chwil dekoncentracji mistrzów Niemiec i potrafili dwa razy pokonać Svena Ulreicha. Po przerwie, już w zupełnie innym składzie (między innymi z Jamesem Rodriguezem), drużyna z Monachium zdominowała przeciwników. Ostatecznie w drugich 45 minutach piłkarze Bayernu strzelili 13 goli i całe spotkanie wygrali aż 20:2.

Prawdziwym sprawdzianem formy dla Roberta Lewandowskiego i jego kolegów będzie jednak starcie o Superpuchar Niemiec z Eintrachtem Frankfurt. Pojedynek zaplanowano na niedzielę 12 sierpnia na godzinę 20:30.

Wyjściowy skład Bayernu w środowym sparingu: Ulreich, Rafinha, Suele, Alaba, Martinez, Thiago, Goretzka, Robben, Lewandowski, Coman, Mai

Gole dla Bayernu: Lewandowski (3), Coman (3), Thiago (1), Wagner (3), Muller (2), Franzke (3), Rudy (1), Ribery (1), Kimmich (2), Rodriguez (2*)