II liga: zabójcze dwie minuty Gryfa. Ekipa z Wejherowa pogromcą Elany Toruń

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo

Gryf Wejherowo wygrał 3:1 z Elaną Toruń, choć pierwszy stracił gola. Później potrafił odwrócić wynik w dwie minuty, a po przerwie dobić beniaminka.

W tym artykule dowiesz się o:

W Wejherowie spotkały się kluby dotychczas niepokonane. Elana Toruń była nawet wiceliderem z bilansem dwa zwycięstwa i remis. Jej przeciwnik znajdował się przed meczem sześć lokat niżej, ale miał tylko dwa punkty mniej. Dlatego po wygranej 3:1 to Gryf Wejherowo może spojrzeć na beniaminka z góry tabeli.

W podstawowym składzie Gryfa doszło do dwóch zmian. Za rozgrywanie jego akcji miał odpowiadać Oskar Ryk zamiast Oskara Sikorskiego, natomiast najbardziej wysuniętym piłkarzem był Dawid Rogalski, a nie Paweł Czychowski.

Elana zagrała w identycznym ustawieniu jak tydzień temu i z czasem zorganizowała się do ataku. Efektem jej przyspieszenia była bramka na 1:0 z rzutu karnego w 32. minucie. Po faulu Piotra Kołca odpowiedzialność za wykonanie jedenastki wziął na swoje barki Maciej Stefanowicz. Pomocnik wykorzystał swoją drugą szansę na gola. Wcześniej przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Gryfa.

Już przed przerwą piłkarze z Wejherowa odwrócili wynik. Piotr Kołc zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego i przymierzył idealnie z rzutu wolnego. Minęło zaledwie 60 sekund i zdemobilizowaną Elanę zranił również Kamil Włodyka uderzeniem po ziemi. W 37. minucie było jeszcze 0:1, a w 39. minucie zrobiło się 2:1. Jak się później okazało to był krótki, ale zabójczy okres dla Elany.

Raz rozpędzonego Gryfa nie udało się zatrzymać. W 56. minucie Adrian Liberacki przeskoczył obrońców Elany i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił od poprzeczki do bramki na 3:1. Wygrana zespołu z Wejherowa mogła mieć efektowny wymiar, gdyby w doliczonym czasie Krzysztof Wicki wykorzystał rzut karny. Piłkę po jego kopnięciu zatrzymał Bartosz Mrozek.

Gryf Wejherowo - Elana Toruń 3:1 (2:1) 0:1 - Maciej Stefanowicz (k.) 32' 1:1 - Piotr Kołc 38' 2:1 - Kamil Włodyka 39' 3:1 - Adrian Liberacki 57'

W doliczonym czasie Krzysztof Wicki (Gryf) nie wykorzystał rzutu karnego. Bartosz Mrozek obronił.

Gryf: Szymon Więckowicz - Paweł Brzuzy, Grzegorz Gulczyński, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki - Kamil Włodyka (84' Maciej Koziara), Piotr Kołc - Mateusz Goerke, Oskar Ryk (78' Paweł Ewertowski), Robert Chwastek (87' Michał Bury) - Dawid Rogalski (63' Paweł Czychowski).

Elana: Bartosz Mrozek - Kordian Górka, Patryk Urbański, Michał Kołodziejski, Adam Dobosz (72' Jan Andrzejewski) - Artur Lenartowski (46' Daniel Kraska), Mariusz Kryszak - Dominik Kościelniak, Maciej Stefanowicz, Mateusz Stąporski (46' Damian Lenkiewicz) - Filip Kozłowski.

Żółte kartki: Kołc, Rogalski (Gryf) oraz Kozłowski, Stefanowicz, Lenartowski, Kołodziejski, Andrzejewski (Elana).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w II lidze?