Ligue 1: niesamowity mecz w Angers. Nimes odrobiło trzy gole, a grało w dziesiątkę

Dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie grały w Ligue 2. pokazały, że mogą być wartością dodaną dla Ligue 1. Dawcą szczególnych emocji byli pilkarze Nimes Olympique. Liderem tabeli jest Olympique Marsylia.

Michał Gałęzewski
Bouna Sarr Getty Images / Valerio Pennicino/Bongarts / Na zdjęciu: Bouna Sarr
Takimi beniaminkami nie pogardziłaby żadna liga. Nimes Olympique przyjechało do Angers. Przez długi czas gospodarze prowadzili, nawet różnicą dwóch bramek, jednak kontaktową, na 3:2, na kwadrans przed końcem strzelił Clement Depres. Gdy chwilę później Florian Miguel z Nimes zobaczył czerwoną kartkę wydawało się, że nie ma już szans na odwrócenie rezultatu. W samej końcówce dwaj gracze z Nimes zdobyli jednak gole na wagę trzech punktów.

Również drugi zespół, który w ubiegłym sezonie grał w Ligue 2. wygrał na wyjeździe. W Nicei, z ósmą siłą poprzednich rozgrywek zwyciężyło Stade de Reims. Goście wynik otworzyli już w 2. minucie i jak się okazało wystarczyło to do zwycięstwa.

Podobnie jak beniaminkowie, wyjazdowe zwycięstwo wywalczyli piłkarze Dijon FCO. Mecz w Montpellier miał dramatyczne okoliczności. Po golu Pedro Mendesa to gospodarze prowadzili w 5. minucie. Wyrównał Julio Tavares, a gola dla zespołu z Dijon, już w doliczonym czasie gry zdobył Senou Coulibaly, zapewniając trzy punkty swojej drużynie.

Własnych kibiców zadowolili natomiast piłkarze Lille OSC oraz AS Saint-Etienne, którzy wygrywali odpowiednio 3:1 i 2:1. Liderem tabeli pozostaje Olympique Marsylia, który w piątek pokonał Touluse FC 4:0.

Angers SCO - Nimes Olympique 3:4 (1:1)
0:1 - Sada Thioub 4'
1:1 - Pierrick Capelle 33'
2:1 - Angelo Fulgini 51'
3:1 - Ismail Traore 55'
3:2 - Clement Depres 76'
3:3 - Renaud Ripart 85'
3:4 - Clement Depres 88'

Florian Miguel (Nimes Olympique) został w 79. minucie ukarany czerwoną kartką.