Puchar Włoch: debiuty Polaków, zmiennik Karola Linettego dał awans Sampdorii

Łukasz Skorupski, Bartosz Salamon i Paweł Dawidowicz zadebiutowali w nowych klubach w meczach Pucharu Włoch. Zmiennik Karola Linettego zapewnił zwycięstwo 1:0 Sampdorii Genua z Viterbese.

Łukasz Skorupski Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski zachował czyste konto w swoim pierwszym meczu po transferze z AS Roma do Bologna FC. Nowa drużyna Polaka zwyciężyła 2:0 z Calcio Padova dzięki bramkom zdobytym w końcówce regulaminowego czasu przez Blerima Dzemailiego i Mitchella Dijksa. Skorupski miał kilka zadań do wykonania i wywiązał się z nich bez zarzutu.

Bartosz Salamon zagrał po raz pierwszy w barwach Frosinone Calcio, a Paweł Dawidowicz po transferze do Hellasu Werona. Schodzili z boiska w zdecydowanie gorszym humorze niż Skorupski. Beniaminek Serie A przegrał 0:2 z Sudtirol-Alto Adige, natomiast spadkowicz został pokonany 0:2 przez Catania Calcio. Przeciwnicy klubów Polaków są trzecioligowcami, więc porażki z nimi były wpadkami dużego kalibru.

Frosinone Calcio to jeden z trzech beniaminków Serie A, który wyleciał w przedbiegach z Pucharu Włoch. Wszyscy nowicjusze mogą skoncentrować się na swoich nowych obowiązkach w elicie. Parma Calcio 1913 przegrała 0:1 z Pisą, a Empoli FC 0:3 z AS Cittadella. Michał Marcjanik zobaczył beznadziejny występ swoich kompanów z ławki rezerwowych. Przemysław Szymiński nie dostał szansy pokazania się w przegranym 1:2 spotkaniu US Palermo z Cagliari Calcio. W ekipie z Sycylii zaprezentował się Radosław Murawski.

Jakub Jankto przywitał się golem z nowymi kibicami w Genui. Czech zapewnił Sampdorii zwycięstwo 1:0 w 75. minucie spotkania z Viterbese. Jankto pojawił się na murawie w przerwie zamiast Karola Linettego. Cały mecz rozegrał Dawid Kownacki, a Bartosz Bereszyński spędził czas wśród rezerwowych. Identycznym wynikiem 1:0 zakończyły się konfrontacje SPAL ze Spezia Calcio, a także Chievo Werona z Pescara Calcio. Po 90 minut w tych potyczkach zagrali Thiago Cionek, Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński.