Premier League: Mewy odleciały Manchesterowi United!

Falstart Manchesteru United, który poniósł porażkę już w swoim drugim meczu w Premier League 2018/2019! Dość niespodziewanie lepsza od wicemistrza Anglii okazała się drużyna Mew z Brighton, która zwyciężyła 3:2.

Tomasz Rosiński
piłkarze Brighton and Hove Albion podczas meczu z Manchesterem United Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion podczas meczu z Manchesterem United
Man Utd przed tygodniem zainaugurował sezon wymęczonym zwycięstwem z Leicesterem City (2:1). Natomiast ekipa Brighton w pierwszej serii gier poległa 0:2 w starciu z Watford FC. Czerwone Diabły były faworytem pojedynku z The Seagulls, ale musiały mieć na uwadze, że w ostatnim spotkaniu na Amex Stadium w Brighton and Hove przegrały 4 maja 2018 roku 0:1 po bramce Pascala Grossa. Z niewiadomych przyczyn w składzie drużyny z Manchesteru na tę potyczkę nie znalazł się Alexis Sanchez, a kontuzjowani są Nemanja Matić i Antonio Valencia.

Gospodarze od samego startu konfrontacji, ku uciesze miejscowych kibiców, walczyli bardzo ambitnie i nie dali się zdominować podopiecznym Jose Mourinho. Wręcz przeciwnie - to zespół Brighton and Hove Albion nadawał to boiskowym wydarzeniom i nie pozwalał na zbyt wiele swojemu rywalowi.

Z dobrego rytmu zawodników The Albion nie wybiła kontuzja ich kapitana - Lewisa Dunka, który w dwudziestej minucie zawodów musiał opuścić murawę. Chwilę później na Amex Stadium zapanowała ekstaza, bo Glenn Murray wykorzystał dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła od Solly'ego Marcha i zewnętrzną częścią stopy pokonał Davida de Geę.

Nie minęło 120 sekund, a było już 2:0 dla klubu z Brighton! Najlepiej w zamieszaniu pod bramką przeciwnika odnalazł się Shane Duffy, który wpakował futbolówkę do siatki po podaniu od Anthony'ego Knockaerta.

Taki obrót spraw podrażnił Manchester, który ruszył do ataku i w 34. minucie strzelił gola kontaktowego za sprawą Romelu Lukaku. Belg celnie główkował po zagraniu od Luke'a Shaw'a.

Wydawało się, że wicemistrz Anglii pójdzie za ciosem, ale dostał typową bramkę do szatni. Eric Bailly powalił we własnej "16" Pascala Grossa i arbiter bez chwili zawahania odgwizdał rzut karny. Niemiec trafił z jedenastu metrów po nogach de Gei.

"Suszarka" w szatni w wykonaniu Mourinho w żaden sposób nie podziałała na jego podopiecznych, którzy po zmianie stron wciąż grali bardzo statycznie i przewidywalnie.

The Seagulls nie mieli problemów z odczytywaniem zamiarów United i niemalże przez całą drugą połowę bardzo umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki.

Przyjezdni strzelili gola kontaktowego dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. "Jedenastkę" podyktowaną za przewinienie na Marouane'm Fellainim pewnie wykorzystał Paul Pogba. Po chwili sędzia zakończył mecz i niespodzianka dużego kalibru stała się faktem.