Serie A: AS Roma wygrała rzutem na taśmę. Pierwsza asysta Justina Kluiverta

Bramka Edina Dzeko w 89. minucie zdecydowała o zwycięstwie 1:0 AS Roma z Torino FC. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Justin Kluivert, który debiutował w Serie A.

Kevin Strootman (AS Roma) przy piłce Getty Images / Valerio Pennicino / Kevin Strootman (AS Roma) przy piłce
AS Roma przegrała w tym wieku tylko jedno spotkanie ligowe na Stadio Olimpico w Turynie. Podopieczni Eusebio Di Francesco nie mogli więc specjalnie narzekać na miejsce, w którym rozpoczęli sezon po małej przebudowie.

W poprzednim sezonie siłą Giallorossich była defensywa. Strzelili oni 25 goli mniej niż mistrz Juventus, ale stracił tylko cztery więcej. W okresie przygotowań obrona z Rzymu posypała się. Tottenham Hotspur zdobył w meczu z przedstawicielem Serie A cztery bramki, FC Barcelona dwie, Real Madryt również dwie. Czyste konto Roma zachowała tylko w spotkaniu z amatorskim Latina Calcio.

Podstawowym zadaniem zespołu Di Francesco było więc zatrzymanie wszystkich ataków Torino. Byki oddały na własnym stadionie pięć strzałów celnych, a ponadto Tomas Rincon trafił w poprzeczkę. Po przerwie Iago Falque skierował piłkę do siatki półfinalisty poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, ale sędzia nie uznał gola. W 80. minucie Robin Olsen interweniował po płaskim uderzeniu Andrei Belottiego. Torino miało więc swoje szanse, mimo to Roma zachowała wymarzone czyste konto.

Ekipa z wiecznego miasta zapewniła sobie zwycięstwo w 89. minucie. Wtedy to gola na 1:0 zdobył Edin Dzeko. Bośniak stracił w poprzednim sezonie koronę króla strzelców Serie A, ale pozostaje najsilniejszą strzelbą swojego zespołu. Nową twarzą w lidze jest z kolei Justin Kluivert, który asystował przed decydującym golem. Młody Holender był w tym meczu zmiennikiem. 20 minut wystarczyło, żeby pomógł drużynie wywalczyć komplet punktów na inaugurację.

Torino FC - AS Roma 0:1 (0:0)
0:1 - Edin Dzeko 89'

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo (79' Bremer), Nicolas N'Koulou, Emiliano Moretti - Lorenzo De Silvestri (25' Ola Aina), Daniele Baselli, Tomas Rincon (86' Roberto Soriano), Soualiho Meite, Alex Berrenguer - Iago Falque, Andrea Belotti.

Roma: Robin Olsen - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Kevin Strootman, Daniel De Rossi, Javier Pastore (75' Patrik Schick) - Cengiz Under (70' Justin Kluivert), Edin Dzeko, Stephan El Shaarawy (60' Bryan Cristante).

Żółte kartki: Falque (Roma) oraz Fazio, Florenzi, Dzeko (Roma).

Sędzia: Marco Di Bello.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Edin Dzeko będzie w tym sezonie najlepszym strzelcem AS Roma?