Puchar Niemiec: zespół Rafała Gikiewicza w kolejnej rundzie. Lipsk kończył w dziesięciu

Ekipa Unionu Berlin Rafała Gikiewicza pokonała trzecioligowy Carl Zeiss Jena 4:2 w I rundzie Pucharu Niemiec. Polak rozegrał całe spotkanie.

Maciej Siemiątkowski
Rafał Gikiewicz Getty Images / Michael Kienzler/Bongarts / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Rafał Gikiewicz nie miał w sobotę łatwego zadania. Jego drugoligowy 1.FC Union Berlin walczył z Carl Zeiss Jena, który na co dzień występuje w trzeciej lidze. Drużyna Polaka wyszła na prowadzenie już w 14. minucie, ale rywale za wszelką cenę próbowali gonić wynik. Zawodnicy z Jeny najpierw wyrównali na 1:1, a potem na 2:2. Momentem przełomowym był gol na 3:2, który strzelił Simon Hedlund w doliczonym czasie pierwszej połowy. Szwed dobił rywali po przerwie, ustalając tym samym wynik rywalizacji.

Ze swoimi przeciwnikami uporały się także drużyny z Bundesligi. Szczególnie aktywne w ataku były zespoły Hannoveru i Borussii Moenchengladbach, które w niedzielnych meczach zdobyły więcej niż pięć goli. Do kolejnej rundy awansowały również FC Augsburg i Fortuna Duesseldorf.

W jednym ze spotkań arbiter musiał wyciągnąć czerwoną kartkę. W 77. minucie rywalizacji Viktoria Koeln - RB Lipsk obrońca gości Marcelo Saracchi. Do tej pory ekipa z Bundesligi prowadziła już 2:1.

Puchar Niemiec, I runda (1/32 finału):

Carl Zeiss Jena - 1.FC Union Berlin 2:4 (2:3)
0:1 - Sebastian Andersson 14'
1:1 - Maximilian Wolfram 21'
1:2 - Felix Kroos 29'
2:2 - Christopher Trimmel (samobójczy) 42'
2:3 - Simon Hedlund 45+4'
2:4 - Simon Hedlund 71'

* Łukasz Gikiewicz, bramkarz Unionu, rozegrał całe spotkanie.

Berliner SC - 1.FC Koeln 1:9 (1:4)

Chemie Lipsk - SSV Jahn Regensburg 2:1 (0:1)

SSV Jeddeloh - 1. FC Heidenheim 2:5 (0:3)

SC Weiche - VfL Bochum 1:0 (1:0)

Steinbach Haiger - FC Augsburg 1:2 (0:1)

1:3 - Jean-Kevin Augustin 90'

* od 77. minuty RB Lipsk grał bez Marcelo Saracchiego, który został ukarany czerwoną kartką.

Hastedt - Borussia M'gladbach 1:11 (0:6)

TSV 1860 Monachium - Holstein Kilonia 1:3 (1:0)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Rafał Gikiewicz zostanie powołany do reprezentacji Polski?