Tabela Lotto Ekstraklasy: Piast Gliwice na podium

Rozpoczęła się 6. kolejka Lotto Ekstraklasy. W pierwszym piątkowym spotkaniu, w którym Piast Gliwice pokonał 3:1 Cracovię, nie zabrakło emocji. W drugim meczu Korona Kielce zwyciężyła z Arką Gdynia (2:1).

Artur Długosz
Piast Gliwice Newspix / Rafał Rusek / Piast Gliwice
Cracovia już od 12. minuty grała w dziesiątkę, a Piast Gliwice do przerwy prowadził 2:0. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Więcej o tym meczu TUTAJ. Piast w tabeli Lotto Ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce, Cracovia jest ostatnia.

W drugiej potyczce Korona Kielce zmierzyła się z Arką Gdynia. W tym spotkaniu padły trzy bramki. Kielczanie wygrali 2:1 po golach, które strzelali Elia Soriano i Zlatko Janjić. Dla Arki z rzutu karnego bramkę zdobył Damian Zbozień. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

W sobotę rozegrane zostaną dwa spotkania 6. kolejki Lotto Ekstraklasy: Pogoń Szczecin zmierzy się z Lechią Gdańsk (godzina 18:00), a Wisła Kraków z Górnikiem Zabrze (godzina 20:30).

2:1 - Damian Zbozień (k.) 77'

Czy Piast Gliwice na koniec tego sezonu zajmie miejsce w pierwszej piątce Lotto Ekstraklasy?