Ligue 1: porażka AS Monaco w "polskim" starciu. Cały mecz Kamila Glika, Igor Lewczuk nie pojawił się na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik w barwach AS Monaco
Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik w barwach AS Monaco

Trafienie Francoisa Kamano w doliczonym czasie zapewniło Girondins Bordeaux wygraną 2:1 z AS Monaco w 3. kolejce Ligue 1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik, a Igor Lewczuk w zespole gospodarzy nie pojawił się na boisku ani na minutę.

Ekipa z Monako, która wygrała cztery ostatnie pojedynki z Girondins, była zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia w Bordeaux. Natomiast Żyrondyści, którzy przed konfrontacją nie zdobyli żadnego punktu, liczyli na sprawienie niespodzianki i zatrzymanie wicemistrza kraju, co im się dość niespodziewanie udało.

Ku uciesze miejscowych kibiców gospodarze od początku rzucili się na rywala, a przyjezdni wydawali się zaskoczeni takim obrotem spraw. Zawodnicy Girondins Bordeaux dłużej utrzymywali się przy piłce, atakowali skrzydłami i często gościli pod polem karnym Monaco.

Podopieczni Leonardo Jardima w pierwszej połowie konfrontacji grali bezbarwnie, rzadko konstruowali akcje ofensywne, zaś praktycznie bezrobotny był napastnik Radamel Falcao, który nie otrzymywał podań. Chociaż Żyrondyści mieli optyczną przewagę, to I odsłona batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron wicemistrzowie Francji nie wyciągnęli wniosków z poprzedniej części potyczki i w 48. minucie przegrywali 0:1. Rzut karny podyktowany za faul Jemersona na Samuelu Kalu pewnie wykorzystał Francois Kamano.

Szkoleniowiec Jardim musiał reagować na boiskowe wydarzenia i w 59. minucie posłał do boju Pietro Pellegriego, który niespełna 240 sekund później mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył wyrównującą bramkę. Jednakże nie byłoby tego trafienia, gdyby nie fatalny błąd Julesa Kounde'a w defensywie, który będąc ostatnim zawodnikiem stracił piłkę przed własną "szesnastką".

Wydawało się, że mimo słabej postawy, AS Monaco zdoła utrzymać remis do końca spotkania. Tak się jednak nie stało, bo w drugiej minucie doliczonego czasu gry dobre podanie od Younousse'a Sankhare'a otrzymał Kamano i technicznym strzałem z 16 metrów pokonał Diego Benaglio, zapewniając Girondins Bordeaux pierwszą wiktorię w obecnym sezonie.

Ligue 1, 3. kolejka:

Girondins Bordeaux - AS Monaco 2:1 (0:0) 1:0 - Francois Kamano 48' (k.) 1:1 - Pietro Pellegri 63' 2:1 - Francois Kamano 90+2'

Girondins Bordeaux: Benoit Costil - Sergi Palencia, Jules Kounde, Pablo, Maxime Poundje - Aurelien Tchouameni, Jaroslav Plasil, Lukas Lerager (65' Younousse Sankhare) - Samuel Kalu, Jimmy Briand (72' Nicolas de Preville), Francois Kamano.

AS Monaco: Diego Benaglio - Antonio Barreca, Jemerson, Kamil Glik, Almamy Toure (77' Djibril Sidibe) - Jean-Eudes Aholou, Youri Tielemans - Samuel Grandsir (62' Jordi Mboula), Adama Traore (59' Pietro Pellegri), Rony Lopes - Radamel Falcao.

Żółte kartki: Francois Kamano (Girondins Bordeaux) oraz Pietro Pellegri, Diego Benaglio (AS Monaco).

Sędziował: Clement Turpin.

*w 86. minucie Samuel Kalu (Girondins Bordeaux) nie wykorzystał rzutu karnego - Diego Benaglio (AS Monaco) obronił.

***

Lille OSC - EA Guingamp 3:0 (2:0) 1:0 - Xeka 7' 2:0 - Jonathan Bamba 10' 3:0 - Jonathan Bamba 73'

Olympique Marsylia - Stade Rennais 2:2 (0:2) 0:1 - Benjamin Bourigeaud 38' (k.) 0:2 - Ismaila Sarr 45+1' 1:2 - Lucas Ocampos 54' 2:2 - Ramy Bensebaini 72' (sam.)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Igor Lewczuk powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski na wrześniowy mecz z Włochami w Lidze Narodów?