Primera Division: Sociedad zaprzepaścił szansę, dołujący Eibar

Piątkowy wieczór nie udał się zawodnikom Realu Sociedad. Piłkarze z San Sebastian prowadzili z Leganes 2:0, jednak nie zdołali utrzymać przewagi do ostatniego gwizdka.

Maciej Siemiątkowski
stadion Realu Sociedad Getty Images / Dani Pozo / Na zdjęciu: stadion Realu Sociedad
Na inaugurację rozgrywek zawodnicy Realu Sociedad odrobili jednobramkową stratę w meczu z Villarrealem i ostatecznie wygrali 2:1. W tym tygodniu karta odwróciła się przeciwko podopiecznym Asiera Garitano. Na początku jednak szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na 1:0 trafił David Zurutuza, później podwyższył potężnym strzałem Asier Illaramendi.

Zaraz po tym, w okolicach 20. minuty, zaczęły się pierwsze problemy dla Realu Sociedad. Boisko musiał opuścić kontuzjowany Diego Llorente, a następnie coraz częściej zaczęli zagrażać piłkarze Leganes. Gospodarze trafiali dopiero po przerwie. Najpierw dobrym uderzeniem na wagę bramki kontaktowej popisał się Nabil El Zhar. Później ten sam zawodnik na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu przelobował bramkarza i ustalił wynik na 2:2.

Wcześniej starły się ze sobą ekipy, które w pierwszej kolejce przegrały swoje mecze. Getafe CF otarło łzy po porażce z Realem Madryt (0:2) i teraz wbiło dwa gole Eibarowi. Dla ekipy z przedmieść Madrytu trafiali Angel Rodriguez i Jorge Molina.

2:2 - Nabil El Zhar 88'

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot.

Kto będzie wyżej w tabeli La Liga na koniec sezonu?