Serie A: wymarzony start SPAL-u. Thiago Cionek i spółka nie tracą goli

SPAL ma komplet sześciu punktów po dwóch kolejkach Serie A. Z Thiago Cionkiem w podstawowym składzie zwyciężył 1:0 z Parma Calcio 1913.

Thiago Cionek (nr 4) walczący o górną piłkę Getty Images / Mario Carlini / Thiago Cionek (nr 4) walczący o górną piłkę
SPAL strzelił na inaugurację sezonu jednego gola, natomiast beniaminek dwa. To jednak drużyna Thiago Cionka wzbogaciła się o komplet punktów, a były triumfator Pucharu UEFA musiał zadowolić się remisem 2:2 z Udinese Calcio. Kluczem do sukcesu zawodników z Ferrary była żelazna defensywa i to samo można powiedzieć po ich kolejnym występie.

W pierwszej połowie meczu z Parmą drużyna Thiago Cionka broniła bardzo skutecznie. Przez 45 minut pozwoliła beniaminkowi na zaledwie jeden strzał. Po przeciwnej stronie boiska działo się więcej, a najbardziej niebezpieczne było uderzenie Simone Missiroliego. Były zawodnik US Sassuolo zapolował na piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, wyprzedził defensora i główkował w światło bramki. Interweniował czujnie Luigi Sepe.

Lepiej przymierzył w 49. minucie Mirko Antenucci i wyprowadził SPAL na prowadzenie 1:0 po podaniu Manuela Lazzariego. Antenucci huknął z powietrza tak mocno oraz precyzyjnie, że bramkarz Parma Calcio 1913 został w blokach i nawet nie podjął interwencji. W ostatniej akcji gospodarze mieli odrobinę szczęścia, że nie stracili zaliczki wskutek akcji Fabio Ceravolo.

SPAL rozpoczął sezon od dwóch wygranych 1:0. Jeden z kandydatów do spadku gra skutecznie w obronie, potrafi przeprowadzić zabójczy atak i po wymarzonym starcie jest w czołówce Serie A.

SPAL - Parma Calcio 1913 1:0 (0:0)
1:0 - Mirko Antenucci 49'

SPAL: Alfred Gomis - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Felipe, Mohamed Salim Fares (81' Filippo Costa) - Manuel Lazzari, Pasquale Schiattarella (74' Mirko Valdifiori), Jasmin Kurtić, Simone Missiroli (63' Everton Luiz) - Mirko Antenucci, Andrea Petagna.

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo, Massimo Gobbi (75' Gervinho) - Alberto Grassi, Leo Stulac, Antonino Barilla (81' Federico Dimarco) - Alessio Da Cruz, Roberto Inglese, Antonio Di Gaudio (64' Fabio Ceravolo).

Żółte kartki: Kurtić, Schiattarella, Lazzari, Felipe, Petagna (SPAL) oraz Stulac, Barilla (Parma).

Sędzia: Daniele Orsato.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot