Włosi zachwyceni Zielińskim. Wysokie noty Polaka

Piotr Zieliński strzelił dwa gole w hicie 2. kolejki Serie A Napoli - Milan (3:2), czym zasłużył sobie na wysokie noty od włoskich mediów. Dziennikarze są zachwyceni jego grą. "Zniszczył rywali" - czytamy.

Tomasz Skrzypczyński
Piotr Zieliński Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli było faworytem spotkania z AC Milan, jednak w 49. minucie przegrywało na własnym boisku już 0:2. Niewiele wówczas wskazywało na to, że gospodarze zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się jednak, głównie dzięki Piotrowi Zielińskiemu.

To reprezentant Polski w pojedynkę doprowadził do remisu, pokonując bramkarza Rossonerich uderzeniami zza pola karnego - w 53. i 67. minucie. Na dziesięć minut przed końcem Milan dobił Dries Mertens.
Belg strzelił zwycięskiego gola, jednak postacią numer jeden we włoskiej prasie jest po tym meczu Zieliński. Dziennikarze chwalą Polaka za wzięcie odpowiedzialności na swoje barki, co w przeszłości nie było tak oczywiste.

Największy włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport" wystawiła mu notę "7.5". "Wyrasta na lidera drużyny. W najlepszy możliwy sposób odwdzięcza się za zaufanie Carlo Ancelottiemu" - pisze gazeta.
"Zniszczył AC Milan w drugiej połowie. Bardziej niż ktokolwiek inny z drużyny Napoli uratował zespół od porażki. Imponująca jest jego umiejętność oddawania strzałów z lewej i prawej nogi, nie robi mu to różnicy. Niebywałe" - pisze włoska odsłona serwisu Eurosport, która wystawiła mu notę 7.5, najwyższą w zespole.

Tak samo ocenił go serwis calciomercatoweb.com. "Człowiek, który dał drugie życie Napoli. Pod wodzą Carlo Ancelottiego jest lepszy niż kiedykolwiek. Znalazł właściwe miejsce w drużynie i swobodę. Efekt widzieliśmy w sobotę" - czytamy.

"Pierwsza połowa nie była dla niego najlepsza, ale drugie 45 minut to był jego popis. Gol na 2:2 był prawdziwą perłą, musimy obejrzeć ten strzał jeszcze kilka razy, by to docenić" - pisze kibicowski serwis napolicalciolive.com, według którego Polak zasłużył na notę "8", najwyższą spośród wszystkich graczy obu drużyn.

"Wygląda na to, że to będzie jego sezon" - podsumowuje z kolei sportmediaset.it.

W podstawowym składzie na spotkanie z Milanem w drużynie Napoli znalazł się także Arkadiusz Milik, który tym razem został przyćmiony przez Zielińskiego. Napastnik reprezentacji Polski otrzymał przeciętne noty za swój występ ("6", "6.5", "5", "6"), jednak co ciekawe, w przeciwieństwie do rodaka, spędził na boisku 90 minut. Pomocnik zszedł z murawy w 72. minucie.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Zieliński rozegra najlepszy sezon w karierze?