Premier Liga: Lokomotiw Moskwa poległ w Krasnodarze, Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali cały mecz

Już na początku rozgrywek oddalają się marzenia Lokomotiwu (Krychowiak, Rybus) o obronie mistrzowskiego tytułu. W 6. kolejce Premier Ligi klub z Moskwy przegrał na wyjeździe z FK Moskwa 1:2 i traci do lidera z Sankt Petersburga już 7 punktów.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Lokomotiw, po falstarcie na początku sezonu (2 porażki i 1 remis), w ostatnim czasie zaczął radzić sobie lepiej i odniósł dwa zwycięstwa z rzędu. W Rosji odżył Krychowiak, który w ekipie mistrza kraju odgrywa coraz ważniejszą rolę.

W sobotę moskiewski zespół liczył na kolejną wiktorię, żeby nie stracić dystansu do czołowej "trójki" rosyjskiej ekstraklasy. Jednak obrońcy tytułu zawsze grało się ciężko z Krasnodarze i musiał się liczyć z trudną przeprawą, co też nastąpiło.

Co prawda przyjezdni jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Manuela Fernandesa, który w 33. minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Stanisława Kriciuka na Grzegorzu Krychowiaku.

Jednakże gospodarze dość szybko, bo już sześć minut później wyrównali, zaś gola po zagraniu od Jurija Gazinskiego strzelił Wanderson.

Po zmianie stron długo nikomu nie udawało się zdobyć bramki i wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry triumf miejscowej drużynie zapewnił Magomed-Shapi Sulejmanow.

Zarówno defensywny pomocnik Krychowiak, jak i lewy obrońca Maciej Rybus (obydwaj zostali powołani do reprezentacji Polski na wrześniowe starcia z Włochami oraz Irlandią) występowali na boisku od początku do końca.

Premier Liga, 6. kolejka:

FK Krasnodar - Lokomotiw Moskwa 2:1 (1:1)
0:1 - Manuel Fernandes 33' (k.)
1:1 - Maciel Wanderson 39'
2:1 - Magomed-Shapi Sulejmanow 90+4'

*Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus (obydwaj Lokomotiw Moskwa) rozegrali cały mecz.

FK Rostów - Rubin Kazań 1:1 (1:0)
1:0 - Aleksiej Ionow 37' (k.)
1:1 - Jegor Sorokin 50'

*Maciej Wilusz (FK Rostów) rozegrał cały mecz.