Robert Lewandowski doceniony w Niemczech. Wysokie noty Polaka

W wygranym 3:0 meczu z VfB Stuttgart Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę. Dobry występ napastnika Bayernu Monachium doceniły niemieckie media.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W starciu przeciwko VfB Stuttgart z dobrej strony pokazał się Robert Lewandowski. Polak miał udział we wszystkich golach strzelonych przez Bayern Monachium. Sam raz wpisał się na listę strzelców i asystował przy trafieniu Thomasa Muellera. Był też zamieszany przy akcji, po której w pierwszej połowie bramkę zdobył Leon Goretzka. Tak grającego polskiego napastnika chcą oglądać kibice Bayernu Monachium. W najważniejszych momentach Polak nie zawodził i dawał fanom powody do radości.

O asyście przy golu Muellera mówią całe Niemcy. Polak zagrał piętą i wyłożył piłkę reprezentantowi naszych zachodnich sąsiadów. Ten wykorzystał podanie i pokonał bramkarza rywali. Zagranie kapitana naszej kadry jest chwalone przez wszystkich ekspertów. Tak efektowne asysty zdarzają się bardzo rzadko.

Dobry mecz w wykonaniu Lewandowskiego doceniły niemieckie media. Dziennikarze Abendzeitung Muenchen dali polskiemu napastnikowi dwójkę w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Serwis ten był zachwycony dograniem "Lewego" do Muellera. Jeszcze lepiej Lewandowskiego ocenił portal spox.com, który dał mu notę 1,5.

Według dziennikarzy tz.de, Lewandowski zasłużył na nieco niższą notę. Polak został wyróżniony za to, że brał udział we wszystkich bramkach, ale mimo to otrzymał trójkę.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?