Serie A: niespodziewane wejście Bartłomieja Drągowskiego. Przyniósł szczęście Fiorentinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti  / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski i Łukasz Teodorczyk byli zmiennikami w meczu ACF Fiorentina z Udinese Calcio. Po wejściu bramkarza drużyna Stefano Pioliego zapewniła sobie zwycięstwo 1:0.

Oczekiwania wobec piłkarzy ofensywnych ACF Fiorentina wzrosły po zwycięstwie 6:1 z Chievo Werona. Tym bardziej, że kolejnym przeciwnikiem Violi było Udinese Calcio, które z czego jak z czego, ale ze szczelnej defensywy w poprzednim sezonie nie zasłynęło. Federico Chiesa i Giovanni Simeone ruszyli do ataku, ale zdobycie prowadzenia nie było w praktyce tak proste jak się wydawało.

W 25. minucie Valentin Eysseric strzelił z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki Udinese. Niewiele później Cristiano Biraghi chybił z kilkunastu metrów. Właśnie precyzji brakowało Fiorentinie. W pierwszej połowie nie było żadnego strzału celnego, więc publiczność musiała być rozczarowana.

W przerwie doszło do niespodziewanej zmiany w bramce Violi. Bartłomiej Drągowski wszedł między słupki zamiast kontuzjowanego Albana Lafonta. Dla Polaka był to pierwszy występ w sezonie. Przez 45 minut prawie niczym się nie wykazał, ponieważ nie musiał. Popisał się jednym chwytem, jednym piąstkowaniem, kilkakrotnie rozegrał piłkę.

Nadal aktywniejsza w atakowaniu była Fiorentina. W 59. minucie nastąpił mały przełom, ponieważ Marco Benassi oddał premierowy celny strzał. Piłkę zatrzymał Simone Scuffet. Krótko po tej sytuacji trener przyjezdnych wprowadził do ataku Łukasza Teodorczyka. Były napastnik RSC Anderlechtu dołączył w przodzie do Kevina Lasagni. Nie zmienił on obrazu spotkania. Co prawda raz kopnął piłkę do siatki gospodarzy, tyle że sekundę po popełnieniu faulu.

Zgodnie z przepisami zdobył gola tylko Marco Benassi. W 73. minucie huknął do siatki z ostrego kąta po genialnym podaniu Federico Chiesy. Benassi ma na koncie trzy gole, a jego drużyna sześć punktów po dwóch występach. Wygrana 1:0 była znacznie mniej efektowna niż 6:1 z Chievo, ale również zasłużona.

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 1:0 (0:0) 1:0 - Marco Benassi 73'

Fiorentina: Alban Lafont (46' Bartłomiej Drągowski) - Nikola Milenković, German Pezzella, Vitor Hugo, Cristiano Biraghi - Gerson (83' Bryan Dabo), Edinilson Fernandes, Marco Benassi - Federico Chiesa, Giovanni Simeone, Valentin Eysseric (63' Marko Pjaca)

Udinese: Simone Scuffet - Jens Stryger Larsen, Bram Nuytinck (88' Felipe Vizeu), William Troost-Ekong, Samir - Valon Behrami (80' Marco D'Alessandro), Seko Fofana - Ignacio Pussetto (62' Łukasz Teodorczyk), Rodrigo de Paul, Darwin Machis - Kevin Lasagna

Żółte kartki: Gerson, Pezzella, Biraghi (Fiorentina) oraz Fofana (Udinese)

Sędzia: Antonio Guiua

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

Czy Łukasz Teodorczyk strzeli we wrześniu gola w Serie A?