Fortuna I liga: kluby z czołówki nie zawiodły. Bytovia odczarowała stadion

Bytovia Bytów pozostaje wiceliderem Fortuna I ligi po zwycięstwie 4:1 z GKS-em Tychy. To pierwsza w sezonie wygrana podopiecznych Adriana Stawskiego na własnym stadionie.

piłkarze Bytovii Bytów Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Bytovii Bytów
Gospodarze ograli tyszan drugi raz z rzędu. Okoliczności i rozmiar tych zwycięstw były jednak inne. W rundzie wiosennej Bytovia Bytów była jednym z zaledwie dwóch klubów, które pokonały rozpędzonych podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Jedynego gola strzelił Sebastian Kamiński. W sobotę bytowianie byli z kolei faworytami i zdobyli aż cztery bramki.

Małą kanonadę rozpoczął w pierwszej połowie Gracjan Jaroch, napastnik wypożyczony z Pogoni Szczecin. Po przerwie Filip Burkhardt trafił do siatki w drugim meczu z rzędu. Bramki Juliusza Letniowskiego oraz Arsenija Procyszyna padły, gdy GKS Tychy grał już w dziesięciu. Łukasz Bednarek pokazał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę Keonowi Danielowi. Pomocnik z Trynidadu i Tobago zszedł z boiska w 80. minucie.

Wygrana 4:1 to pierwsza w sezonie Bytovii na własnym stadionie. Dotychczas w trzech występach u siebie wywalczyła tylko dwa z możliwych dziewięciu punktów. Z 18 "oczkami" ekipa z Pomorza pozostaje wiceliderem.

Trzecia w tabeli Sandecja Nowy Sącz zwyciężyła 3:1 z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Drużyna Tomasza Kafarskiego identycznie jak Bytovia wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie, a po przerwie straciła zaliczkę. Świetnie spisującą się defensywę z Nowego Sącza sforsował Michał Grobelny. Sandecja musiała ponownie zaatakować, a efektem jej ofensywy były gole Damiana Chmiela oraz Miłosza Kałahura.

Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy jest niepokonany od siedmiu kolejek, natomiast Warta nie potrafi zwyciężyć od pięciu spotkań. Beniaminek nie ma bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową. W sobotę prawdopodobnie pożegnał się z Grodziskiem Wielkopolskim, ponieważ kolejnego przeciwnika ma zamiar gościć w Poznaniu.

W niedzielę dokończenie pierwszoligowego weekendu i mecz Garbarni Kraków z Rakowem Częstochowa.