Liga Narodów: Hiszpanie zdobyli Wembley. Poważny uraz Shawa

Anglia świetnie rozpoczęła mecz z Hiszpanią, szybko obejmując prowadzenie. Goście momentalnie wyrównali, a jeszcze przed przerwą zdobyli zwycięskiego gola (2:1). Poważnego urazu doznał Luke Shaw.

Michał Piegza
Rodrigo Moreno (celebruje zdobycia bramki) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Rodrigo Moreno (celebruje zdobycia bramki)
Od początku zespoły nie zamierzały czekać na ruch rywala, ale same zaatakowały. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Anglicy już w 11. minucie objęli prowadzenie. Luke Shaw zagrał prostopadle w pole karne. Marcus Rashford wyprzedził obrońcę i uderzył nie do obrony z kilku metrów.

Odpowiedź Hiszpanów była błyskawiczna. W 13. minucie Rodrigo niemal z końcowej linii wycofał piłkę na ósmy metr, a tam mocnym uderzeniem do remisu doprowadził Saul Niguez.

W kolejnych minutach dwie okazje zmarnował Harry Kane. Konkretniejsi byli goście, którzy w 32. minucie wyszli na prowadzenie. Po dograniu z lewej strony Thiago Alcantary piłkę z kilku metrów wbił do siatki Rodrigo.

Stracony gol na moment pobudził Anglików. Gospodarze powinni wyrównać w 35. minucie. W bramce jednak kapitalnie zachował się David de Gea, broniąc uderzenie Rashforda.

Druga część rozpoczęła się od zdarzenia, które zmroziło krew w żyłach. Luke Shaw w walce o piłkę głową uderzył rywala w okolice klatki piersiowej i padł na murawę. Po kilku minutach Anglik na noszach z usztywnioną szyją i maską tlenową na twarzy opuścił boisko. Uraz wyglądał bardzo groźnie.

Gospodarze nie potrafili poważniej zagrozić gościom. To akcje Hiszpanów mogły zakończyć się trzecią bramką. W 55. minucie szansę miał Thiago Alcantara, jednak zabrakło mu spokoju w polu karnym Anglików.

Wybrańcy Garetha Southgate'a wyrównać mogli dopiero w 81. minucie. Wówczas strzał Rashforda odbił De Gea, a poprawka Kane'a była niecelna.

Sędzia doliczył aż 9 minut do regulaminowego czasu, ale Anglikom nie udało się zmienić losów meczu.

Anglia - Hiszpania 1:2 (1:2)
1:0 - Rashford 11'
1:1 - Nigues 13'
1:2 - Rodrigo 32'

Anglia: Jordan Pickford - Harry Maguire, John Stones, Joe Gomez - Kieran Trippier, Jordan Henderson (64' Eric Dier), Dele Alli, Jesse Lingard, Luke Shaw (53' Danny Rose) - Marcus Rashford, Harry Kane.

Hiszpania: David de Gea - Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcos Alonso (87' Inigo Martinez) - Thiago Alcantara (80' Sergi Roberto), Sergio Busquets, Saul Niguez - Rodrigo, Iago Aspas (68' Marco Asensio), Isco.

Żółte kartki: Henderson, Henderson, Stones (Anglia) oraz Carvajal (Hiszpania).

Sędzia: Marcus Bettinelli (Holandia).