Liga Narodów: wygrana Danii po zamieszaniu. Świetny finisz Ukrainy

Najważniejsi piłkarze reprezentacji Danii wstrzymali strajk i zwyciężyli 2:0 z Walią. Ukraina ponownie wywalczyła komplet punktów dzięki bramce w końcówce spotkania.

piłkarze reprezentacji Danii PAP/EPA / Bo Amstrup / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
Duńczyków poprowadził do zwycięstwa 2:0 Christian Eriksen, który zdobył oba gole. Pierwszego w 32. minucie strzałem po ziemi po podaniu Henrika Dalsgaarda. Drugiego w 63. minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką po uderzeniu Viktora Fischera. Reprezentacja Walii była zdecydowanie mniej przebojowa w ofensywie niż w poprzednim, wygranym 4:1 meczu z Irlandią. To uczestnik niedawnych mistrzostw świata nadawał ton wydarzeniom, oddał sześć celnych strzałów, a Smoki tylko jeden.

Poza wspomnianymi już piłkarzami w zespole Age Hareide zagrali między innymi Kasper Schmeichel, Yussuf Poulsen, Simon Kjaer. Gwiazdy duńskiego futbolu wstrzymały strajk, z którego powodu w poprzednim meczu towarzyskim ze Słowacją ich kraj reprezentowała grupa amatorów.

Komplet sześciu punktów mają po dwóch kolejkach Ukraińcy. W czwartek zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 z Czechami w doliczonym czasie. Tylko nieco krócej pracowali na decydującego gola w wygranym 1:0 meczu ze Słowacją. W 80. minucie Andrij Jarmolenko pokonał Martina Dubravkę potężnym uderzeniem z rzutu karnego. Był to ostatni z sześciu celnych strzałów naszych wschodnich sąsiadów. Słowacja sytuacji podbramkowych miała mniej.

Bramka z rzutu karnego zdecydowała również o zwycięstwie 1:0 Gruzji z Łotwą. Defensywa gospodarzy poradziła sobie ponownie bez Laszy Dwaliego. Obrońca Pogoni Szczecin nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji z powodu kontuzji. Przeciwko Łotyszom nie grał również Giorgi Merebaszwili z Wisły Płock. Występujący aktualnie na polskich boiskach zawodnicy byli po przeciwnej stronie. Vladislavs Gutkovskis, a także jego zmiennik Valerijs Sabala sposobu na trafienie do bramki Gruzinów nie wymyślili.

Znajomi reprezentantów Polski byli najważniejszymi piłkarzami w wygranym przez Macedonię 2:0 pojedynku z Armenią. Pierwszego gola zdobył z rzutu karnego Egzijan Alioski, który występuje z Mateuszem Klichem w drugiej linii Leeds United. Wynik ustalił Goran Pandev, który rywalizuje z Krzysztofem Piątkiem o miejsce w ataku Genoa CFC.

Pod okiem sędziego Daniela Stefańskiego reprezentacja Bułgarii wygrała na własnym stadionie 1:0 z Norwegią. Jej selekcjoner Petar Hubczew wykazał się świetnym instynktem. W 50. minucie wprowadził z ławki rezerwowych na boisko pierwszego zmiennika Radosława Wasilewa, który już osiem minut później zdobył gola sprytnym strzałem głową po wrzutce Strahila Popowa.

Dywizja A:

Francja - Holandia 2:1 (1:0) 1:0 - Kylian Mbappe Lottin 14' 1:1 - Ryan Babel 67' 2:1 - Olivier Giroud 75'

4 Irlandia Północna 6 0 2 4 4:11 2

Dania - Walia 2:0 (1:0) 1:0 - Christian Eriksen 32' 2:0 - Christian Eriksen (k.) 63'

1:0 - Radosław Wasilew 58'

Cypr - Słowenia 2:1 (0:0) 0:1 - Robert Berić 54' 1:1 - Pieros Sotiriou 69' 2:1 - Petar Stojanović (sam.) 90'

2:0 - Goran Pandev 59'

Liechtenstein - Gibraltar 2:0 (1:0) 1:0 - Dennis Salanović 32' 2:0 - Sandro Wieser 72'