Polska - Irlandia. Twitter żartuje z Biało-Czerwonych. "Spokojnie, zaraz się rozkręci!"

Polacy w meczu z towarzyskim zremisowali z Irlandczykami 1:1. Trybuny stadionu raziły łysymi plamami, a piłkarze długo usypiali kibiców. Spotkanie rozkręciło się w ostatnich minutach, ale to był tylko retusz. Nie zatarł kiepskiego wrażenia.

Kamil Kołsut
piłkarze reprezentacji Polski Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

- W tym meczu jest mniej akcji niż dialogów w filmie porno - oznajmił już po pierwszej połowie komentator Polsatu Mateusz Borek, nawiązując do powiedzonka dziennikarza "Super Expressu" i eksperta bokserskiego Andrzeja Kostyry.

Redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk w przerwie spotkania przypomniał, że rozgrywki Ligi Narodów władze UEFA wymyśliły właśnie po to, abyśmy nie musieli oglądać takich spotkań, jak towarzyskie starcie Polaków z Irlandczykami. A w trakcie drugiej połowy komentując postawę Biało-Czerwonych dodał: - Drzewa umierają stojąc.

Litości dla Polaków i Irlandczyków nie miał Marek Wawrzynowski, który wtorkowy mecz nazwał "nudziarstwem". Jacek Stańczyk przypomniał z kolei, że choć spotkanie we Wrocławiu jest tylko treningiem, to w takiej sytuacji "normalny trening byłby dawno przerwany, a piłkarze po wysłuchaniu w szatni ostrej reprymendy dostaliby dwa dni na przemyślenie, czego chcą od życia".

Mateusz Święcicki z Eleven Sports w pierwszej połowie uznał, że najwłaściwszą recenzją towarzyskiego starcia będzie "element chrapania". Po ostatnim gwizdku dodał zaś, że "nie istnieje życie pozalewandowskie".

Mateusz Miga z "Dziennika Sport" popis Polaków określił jako "mistrzostwo świata w niskim pressingu". Marcin Górczyński zwrócił zaś uwagę na to, że podczas meczu kadry na trybunach po raz pierwszy od wielu meczów raziły łyse plamy wolnych miejsc. 25 tysięcy widzów to najsłabszy wynik od kilku lat.

A najlepszym komentarzem dla całego spotkania był obrazek z filmu "Chłopaki nie płaczą" i słowa Bolca granego przez Michała Milowicza, który oglądając film "Śmierć w Wenecji" uspokajał swoich gości: - Zaraz się rozkręci.

Jerzy Brzęczek po pierwszym weekendzie w roli selekcjonera ma na koncie dwa remisy. Kolejne mecze jego drużyna rozegra w październiku. Rywalami Polaków w Lidze Narodów będą Portugalczycy (11.10) i Włosi (14.10).

Czy podobał Ci się występ Polaków w meczu z Irlandczykami?