Premier Liga: Lokomotiw zremisował z Dinamem w derbach Moskwy, czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka

Mistrz Rosji wciąż nie zachwyca w sezonie 2018/2019. W meczu 7. kolejki Premier Ligi Lokomotiw Moskwa tylko zremisował przed własną publicznością z Dinamem Moskwa 1:1. Przedwcześnie murawę opuścił Grzegorz Krychowiak, który obejrzał czerwoną kartkę.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)
Forma broniącego tytułu w rosyjskiej ekstraklasie Lokomotiwu od początku rozgrywek faluje, a ostatnio poległ on z FC Krasnodar (1:2). Mimo to, liczył on na pokonanie Dinama w derbach Moskwy. Od początku spotkania grał Grzegorz Krychowiak, zaś w kadrze meczowej z powodu urazu nie znalazł się Maciej Rybus.

Konfrontacja źle rozpoczęła się dla gospodarzy, bo już w piątej minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Miguel Cardoso. Z lewej flanki dokładnie dośrodkował Konstantin Rausch, a Portugalczyk głową skierował piłkę do siatki.

Lokomotiw Moskwa odpowiedział rywalowi dwadzieścia siedem minut później. Główkował Krychowiak, bramkarz gości odbił piłkę, ale wprost pod nogi Antona Miranczuka, który z bliskiej odległości się nie pomylił. Jeszcze przed przerwą polski pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Po zmianie stron gospodarze próbowali odważniej zaatakować, ale nie potrafili pokonać Antona Szunina. Na domiar złego Lokomotiw w 66. minucie rywalizacji stracił "Krychę", który za faul obejrzał drugie "żółtko" i musiał opuścić boisko.

Ostatecznie derby Moskwy zakończyły się remisem 1:1.