Premier League: pierwsze straty Watfordu. Przebudzenie Manchesteru United

Manchester United odrabia straty. Zespół Jose Mourinho wygrał drugi mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Watford 2:1. Gospodarze stracili pierwsze punkty w sezonie.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
W sezon dużo lepiej wszedł Watford, który w czterech meczach zdobył komplet punktów. Dużo gorzej jak na razie wiedzie się drużynie United. Statystyki przemawiały jednak za gośćmi, którzy w ostatnim czasie z przeciwnikiem wygrywali niemal za każdym razem.

Podobnie było w sobotni wieczór. Od początku warunki gry dyktowały Czerwone Diabły. Szerszenie sporadycznie zagrażały rywalom. Pod bramką Davida de Gei najgroźniej było w 16. minucie, kiedy uderzał Troy Deeney.

Dużo więcej pracy miał Ben Foster. Bramkarz w kilku sytuacjach uratował swoją drużynę od straty gola. Tak było m.in. w 31. minucie, kiedy strzał Alexisa Sancheza wybił na róg. Cztery minuty później padł gol. Ashley Young dogrywał z lewej strony, piłka otarła się o jednego z zawodników, a Romelu Lukaku wepchnął ją z bliska do bramki. Trzy minuty było 0:2. Marouane Fellaini zgrał piłkę w polu karnym dla Chrisa Smallinga, ten ją przyjął i uderzył nie do obrony.

Po zmianie stron gość przez długie minuty kontrolowali przebieg gry. Gospodarzom udało się jednak zaskoczyć United. W 65. minucie Abdoulaye Doucoure dograł z lewej strony pola karnego do Andre Gray'a, a ten mocnym strzał w samo okienko dał nadzieję Watfordowi.

Wydawało się, że niepokonani w sezonie gospodarze ruszą na rywala. Dopiero jednak w doliczonym czasie gorąco było pod bramką de Gei, który w 95. minucie uratował gościom wygraną, broniąc piłkę po uderzeniu głową.

Watford FC - Manchester United 1:2 (0:2)
0:1 - Lukaku 35'
0:2 - Smalling 38'
1:2 - Gray 65'

Watford: Ben Foster - Jose Holebas (84' Adam Masina), Craig Cathcart (88' Isaac Success), Christian Kabasele, Daryl Janmaat (72' Kiko Femenia) - Etienne Capoue, Roberto Pereyra, Abdoulaye Doucoure, Will Hughes - Troy Deeney, Andre Gray.

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia (90+2' Eric Bailly), Ashley Young, Chris Smalling, Victor Lindelof - Marouane Fellaini, Nemanja Matić, Paul Pogba - Jesse Lingard (71' Anthony Martial), Alexis Sanchez (84' Scott McTominay), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Capoue, Holebas, Deeney, Valencia (Watford) oraz Matić 2 (United).

Czerwona kartka: Matić (United) /90+3', za dwie żółte/