WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wisła Kraków odpowiada na szokujący reportaż TVN. "Kłamliwe i bezpodstawne twierdzenia"

- Protestujemy przeciwko kłamliwym i bezpodstawnym twierdzeniom. Materiał został przekazany do uważnej analizy przez prawników - czytamy w oświadczeniu Wisły Kraków po szokującym reportażu "Superwizjera".
Dawid Borek
Dawid Borek
Newspix / LUKASZ WIESZALA / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: stadion Wisły Kraków

Z reportażu "Superwizjera", wyemitowanego w TVN24, wynika, że w Wiśle Kraków pierwsze skrzypce odgrywają chuligani. Szymon Jadczak w swoim materiale opublikował dowody na to, że wszystkim kieruje grupa "Sharks", na czele z Pawłem M. ps. "Misiek". W reportażu grupa została przedstawiona jako wyjątkowo brutalna.

Z oskarżeniami całkowicie nie zgadza się Biała Gwiazda, która w tej sprawie opublikowała oficjalne oświadczenie. Czytamy w nim m.in., że reportaż jest kłamliwy, a padające w nim twierdzenia są bezpodstawne. Sprawą zajęli się prawnicy Wisły.

Oświadczenie Wisły Kraków:

"Protestujemy przeciwko kłamliwym i bezpodstawnym twierdzeniom wielokrotnie powtarzanym w programie Superwizjer TVN24 wyemitowanym w dniu 15 września 2018 roku, iż jakoby Wisła Kraków oraz Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków zostały przejęty przez ludzi związanych ze światem przestępczym.

Władze Wisły Kraków SA wielokrotnie podejmowały decyzje wymierzone w kibiców łamiących prawo, w ramach przysługujących uprawnień - jako jedyny klub w Polsce zakazaliśmy posługiwania się w trakcie meczów tzw. sektorówkami, pod którymi chowają się osoby odpalające zakazane race, wielokrotnie wprowadzaliśmy i egzekwowaliśmy zakazy wejścia na teren stadionu dla osób naruszających przepisy. Wokół każdego klubu piłkarskiego istnieją różne grupy kibiców, także te naruszające porządek prawny. Zwalczanie przestępczości to zadanie dla organów państwa - Policji, Prokuratury i Sądów, a nie działaczy klubów sportowych.

Doskonałą ilustracją manipulacji w materiale filmowym, obok wielokrotnie powtarzanego bezpodstawnego zarzutu o rzekomych związkach Wisły z przestępcami, jest używanie określenia „Damian D.” wobec osoby byłego wiceprezesa Wisły Kraków SA Pana Damiana Dukata. Nie jest on skazany, ani tymczasowo aresztowany, nie postawiono mu także żadnych zarzutów. Dlaczego więc mówi się o nim „Damian D.”? Dlaczego zasłania się jego twarz? Czy nie chodzi jedynie o sprawienie wrażenia, że to groźny przestępca, choć nie ciąży na nim żaden zarzut?

Połączenie informacji na temat działalności grup przestępczych z materiałami filmowymi z meczów, w tym z konferencji prasowej Zarządu Wisły Kraków SA jest obliczone na zbulwersowanie widzów i podważa zaufanie do władz TS Wisła Kraków oraz Wisły Kraków SA. Ma za zadanie utrudnić naszą działalność. Tymczasem nie ulega żadnym wątpliwościom, że wszystkie zmiany organizacyjne i personalne, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Towarzystwie Sportowym Wisła Kraków czy spółce Wisła Kraków SA odbywały się w zgodzie z obowiązującymi zapisami statutów TS Wisła Kraków oraz Wisła Kraków SA, a także przepisami prawa. Miały jedne cel - zapewnić nieprzerwaną działalność klubu. Wisła Kraków jest dzisiaj jedynym klubem piłkarskim będącym własnością Towarzystwa Sportowego.

Materiał Superwizjera został przekazany do uważnej analizy przez prawników. Nie ma naszej zgody na niszczenie dobrego imienia Wisły Kraków SA.

Zarząd Wisły Kraków SA"

ZOBACZ WIDEO Serie A: Parma wygrała z Interem po kapitalnym golu. "Zamurowało mnie" [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy wierzysz w to, że Wisłą dowodzą przestępcy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
wisla.krakow.pl

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • hack 2
  Co do oglądania, to ze względu na charakter pracy, muszę oglądać codziennie wiadomości od 18.40 Polsat przez 19.00 TVN, 19.30 TVP i o 20.00 TV Trwam, i niejednokrotnie spotykam się z tym, że ten sam polityk co innego na ten sam temat mówi w jednej, drugiej i trzeciej stacji. Poczytaj troszkę o socjotechnice i psychologii, bo nie ma niezależnych i obiektywnych mediów. O działaniu medium decyduje skład właścicielski, warto wiedzieć kto jest kim w danym medium, jakie ma koneksje rodzinne i pochodzenie. TVP ze względu na to, kto jest w radzie nadzorczej i wybiera prezesa, zawsze była prorządowa i opowiada bajki o sukcesach władzy. Od 2008 roku, rozumiem, że była obiektywna, bo tak jak TVN, popierała podnoszenie wieku emerytalnego, podniesienie VAT, zakoszenie 150 mld z Twoich (tak mówił Balcerowicz w 1999 r, to miały być Wasze pieniądze) składek z OFE, a teraz jest nieobiektywna, bo promuje działania większości sejmowej. Zdejmij te różowe okulary. Czekam kiedy TVN wypełni obywatelski obowiązek i złoży doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa wraz z dowodami.
  grolo TVN jest w tej chwili jedyną obiektywną telewizją, bo (niestety) jedyną niezależną. W podawaniu informacji trzymają się światowych zasad obiektywizmu i niezależności , wzorowanych na BBC. Zamiast pluć po prostu oglądaj. Zobaczysz na czym polegają programy informacyjne i publicystyczne, na czym polega rozmowa z politykami, jak wygląda wywiad z kimś, na czym polega dyskusja i jej moderowanie... O ile stać cię jeszcze na trzeźwy osąd, zauważysz różnicę. W stosunku do TVP (kiedyś państwowej, dziś tylko pisowskiej - co do tego to chyba nie zaprzeczysz, aż tak ślepy nie jesteś?) - różnicę ogromną.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  NIe przejmuj się, w cichości gabinetów na pewno się zajmują. Cały sztab ludzi opłacanych z naszych podatków łamie sobie głowy, jak tu zahaczyć i pognębić jedyną niezależną polską telewizję. Jedyną telewizję informacyjną dla myślących Polaków. Wykupić jej lub choćby kupić udziały rządowi się nie udało (mimo starań i rzucania wielkiej kasy na stół).
  PS. Jak przypuszczam, twój tekst to szydera, bo nikt myślący nie pisałaby tego poważnie.
  Anna Kołodziej Skandal.Takie kalumnie na porządnych obywateli i patriotów.Tym powinien się zająć osobiście,minister sprawiedliwosci i prokurator generalny pan Ziobro, a nawet pan Jaroław Kaczyński.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  TVN jest w tej chwili jedyną obiektywną telewizją, bo (niestety) jedyną niezależną.
  W podawaniu informacji trzymają się światowych zasad obiektywizmu i niezależności , wzorowanych na BBC. Zamiast pluć po prostu oglądaj. Zobaczysz na czym polegają programy informacyjne i publicystyczne, na czym polega rozmowa z politykami, jak wygląda wywiad z kimś, na czym polega dyskusja i jej moderowanie...
  O ile stać cię jeszcze na trzeźwy osąd, zauważysz różnicę. W stosunku do TVP (kiedyś państwowej, dziś tylko pisowskiej - co do tego to chyba nie zaprzeczysz, aż tak ślepy nie jesteś?) - różnicę ogromną.
  hack To tylko obiektywny TVN.... TS i Dukat tak powinni ich trzepnąć ich po kieszeni, żeby przestali publikować te swoje oszczerstwa. Może jak jankesi zobaczą za co bulą, to przyjrzą się pracy tej prawdomównej stacyjki.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×