Serie A: 19 meczów i koniec. Lazio zburzyło twierdzę Empoli FC

Po 19 meczach zakończyła się passa Empoli FC bez porażki na własnym stadionie. Na terenie beniaminka zwyciężyło 1:0 Lazio. Michał Marcjanik nie zagrał.

Giovanni Di Lorenzo (z lewej) oraz Luis Alberto Romero (z prawej) PAP/EPA / GIANNI NUCCI / Na zdjęciu: Giovanni Di Lorenzo (z lewej) oraz Luis Alberto Romero (z prawej)
Żaden z wcześniejszych występów Lazio nie był przekonujący. Z SSC Napoli przegrało, choć dzięki strzałowi Ciro Immobile prowadziło. Z twierdzy Juventusu również wyjechało bez punktów, choć rok wcześniej potrafiło tam zwyciężyć. W trzecim meczu z Frosinone Calcio podopieczni Simone Inzaghi wymęczyli wygraną 1:0. Dwa trafienia przez 270 minut to niewiele jak na najbardziej bramkostrzelny klub poprzedniego sezonu.

W Empoli rzymianie znów grali poniżej oczekiwań. Media zapowiadały małe roszady w jedenastce Inzaghiego, ale ten ponownie wystawił tych samych zawodników, będących w niskiej formie. Od początku sezonu niewiele dają drużynie Adam Marusić, Sergej Milinković-Savić i Senad Lulić. Najbardziej wysuniętymi zawodnikami Lazio byli Ciro Immobile oraz Luis Alberto. Przez 45 minut nie oddali nawet celnego strzału, więc obaj kwalifikowali się do zejścia z boiska. Najbliżej gola był Wallace, który tuż przed przerwą główkował w słupek.

Krótka pobudka Biancocelestich nastąpiła po powrocie z szatni. W 47. minucie drużyna Inzaghiego przeprowadziła składną akcję i wyszła na prowadzenie 1:0. Marco Parolo wpakował futbolówkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu Senada Lulicia. Trzy tysiące kibiców, którzy przyjechali z Rzymu, zostali przeproszeni za męki z pierwszej połowy.

Po zdobyciu prowadzenia Lazio nie prezentowało się lepiej. Skoncentrowało się na pilnowaniu skromnego prowadzenia i trzymało beniaminka w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Do 94. minuty, w której Thomas Strakosha cudem uratował rzymian przed wyrównaniem po strzale Francesco Caputo z trzech metrów. Przed Biancocelestimi konfrontacja z Apollonem Limassol w Lidze Europy. Bez poprawy w grze pokonanie Cypryjczyków będzie równie kłopotliwe jak zwycięstwo z Empoli.

Z kolei przegrana 0:1 Empoli FC to pierwsza po 19 meczach ligowych na własnym stadionie bez przegranej. Większość tych spotkań została rozegrana w Serie B, ale passa i tak była imponująca.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

Empoli FC - Lazio 0:1 (0:0)
0:1 - Marco Parolo 47'

Empoli: Pietro Terracciano - Giovanni Di Lorenzo, Matias Silvestre, Jacob Rasmussen, Frederic Veseli - Ismael Bennacer (81' Samuel Mraz), Leonadro Capezzi, Afriyie Acquah - Miha Zajc (60' Antonio La Gumina), Rade Krunić - Francesco Caputo

Lazio: Thomas Strakosha - Wallace, Francesco Acerbi, Stefan Radu (54' Martin Caceres) - Adam Marusić, Marco Parolo, Lucas Leiva, Sergej Milinković-Savić (67' Joaquin Correa), Senad Lulić - Ciro Immobile, Luis Alberto (75' Riza Durmisi)

Żółte kartki: Silvestre, Bennacer (Empoli) oraz Parolo, Durmisi, Marusić (Lazio)

Sędzia: Daniele Orsato