The Championship: asysta Mateusza Klicha, wysoka wygrana Leeds United

Leeds United coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera The Championship. Pawie pokonały Preston North End aż 3:0, a przy jednej z bramek asystował Mateusz Klich.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Polak wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy i spędził na boisku 88 minut (w końcówce zmienił go Adam Forshaw). Były zawodnik Cracovii wypracował ostatniego gola w tym spotkaniu, podając do Tylera Robertsa. Adresat trafił do siatki głową.

Leeds zwyciężyło 3:0, wciąż jest niepokonane i z dorobkiem 18 pkt. lideruje w tabeli.

Dużo gorzej poszło we wtorek Hull City. Drużyna Kamila Grosickiego uległa na wyjeździe Wigan Athletic 1:2. Nasz reprezentant zaczął mecz na ławce i wszedł do gry w 75. minucie, zastępując Kevina Stewarta. Tygrysy mają tylko siedem "oczek" i plasują się w dolnej połowie stawki.

Outsiderem jest natomiast Ipswich Town. Zespół Bartosza Białkowskiego zremisował u siebie z Brentfordem 1:1, a polski bramkarz całe spotkanie przesiedział w rezerwie.

Ipswich Town - Brentford FC 1:1 (0:1)
0:1 - Neal Maupay 31'
1:1 - Kayden Jackson 73'

Leeds United - Preston North End 3:0 (1:0)
1:0 - Liam Cooper 37'
2:0 - Tyler Roberts 74'
3:0 - Tyler Roberts 82'

Wigan Athletic - Hull City 2:1 (2:0)