II liga: lider zagrożony. Olimpia Grudziądz uratowała remis

Olimpia Grudziądz może stracić w 11. kolejce prowadzenie w tabeli II ligi. Drużyna Mariusza Pawlaka szczęśliwie zremisowała 1:1 ze Zniczem Pruszków.

piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Po poprzednim meczu Olimpii na własnym stadionie mówiono już o odbudowie "twierdzy Grudziądz". Seria Biało-Zielonych bez porażki u siebie liczyła dziewięć spotkań, więc w piątek szykowali się oni do małego jubileuszu. Ten nastąpił, tyle że w dalekich od szampańskich nastrojach.

Pokonanie defensywy Znicza Pruszków nie było prostym zadaniem. Klub z Mazowsza jest drugą siłą ligi pod kątem wyników na wyjeździe, co potwierdzał na boisku. Najlepszą szansę, żeby wyprowadzić Olimpię na prowadzenie w pierwszej połowie miał Przemysław Kita, ale strzelił niecelnie w sytuacji sam na sam z Piotrem Misztalem. Kita chybił również w innej sytuacji po podaniu Bartosza Śmietanki.

Znicz przetrwał 45 minut i po powrocie z szatni postanowił również zaatakować. Mecz wyrównał się, na co trener Olimpii zareagował zmianami. Mariusz Pawlak wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Mateusza Marca, Dariusza Kamińskiego oraz Roberta Hirsza. Szkoleniowiec gości wstrzymał się trochę dłużej z roszadami. Między innymi w 82. minucie desygnował na plac Macieja Machalskiego zamiast Marcina Smolińskiego, byłego gracza Olimpii.

To co najważniejsze w meczu wydarzyło się w końcówce, a zmiennicy wystąpili w rolach głównych. W 89. minucie Znicz wyszedł na prowadzenie 1:0 dzięki bramce obecnego na murawie od zaledwie siedmiu minut Machalskiego. Wykorzystał on rzut karny po faulu na Jakubie Zagórskim. Przyjezdni podbiliby twierdzę Grudziądz, gdyby nie natychmiastowa reakcja Mateusza Marca. W doliczonym czasie dubler zdążył doprowadzić do wyniku 1:1 i uratował punkt liderowi.

Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
0:1 - Mariusz Machalski (k.) 89'
1:1 - Mateusz Marzec 90'

Olimpia: Wojciech Muzyk - Damian Ciechanowski, Piotr Witasik, Ariel Wawszczyk, Adrian Bielawski - Bartosz Śmietanko, Robert Ziętarski - Marcin Kaczmarek (69' Robert Hirsz), Konrad Handzlik (59' Dariusz Kamiński), Agwan Papikjan (63' Mateusz Marzec) – Przemysław Kita (90' Mateusz Gabor)

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Adrian Rybak, Marcin Rackiewicz - Mateusz Długołęcki, Przemysław Kocot - Paweł Tarnowski, Marcin Smoliński (82' Maciej Machalski), Patryk Kubicki (67' Dariusz Zjawiński) - Mateusz Kinast (88' Jakub Zagórski)

Żółte kartki: Witasik (Olimpia) oraz Długołęcki, Rybak, Bochenek (Znicz)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz będzie niepokonana na własnym stadionie przez całą rundę jesienną?