Bundesliga: przełamanie Bayeru Leverkusen

W niedzielę rozegrano dwa mecze 4. kolejki Bundesligi. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Bayer Leverkusen, który 1:0 pokonał 1.FSV Mainz. Z kolei starcie Eintrachtu Frankfurt i RB Lipsk zakończyło się remisem 1:1.

Łukasz Witczyk
Lars Bender (z lewej) oraz Pierre Malong (z prawej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Lars Bender (z lewej) oraz Pierre Malong (z prawej)
W trzech poprzednich spotkaniach Bayer Leverkusen poniósł porażki i był największym rozczarowaniem pierwszych kolejek Bundesligi. Trener Heiko Herrlich był w coraz większych opałach i najbliższe spotkanie musiał wygrać, by być bezpiecznym o swoją posadę. Zadanie nie było łatwe, bowiem ekipa z Moguncji w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

Od pierwszego gwizdka aktywniejsi byli gospodarze. Mieli kilka szans na objęcie prowadzenia, ale brakowało im skuteczności. Niecelnie strzelał Julian Brandt i Lucas Alario. Bayer prowadzenie objął w 63. minucie, gdy Kai Havertz wykorzystał dośrodkowanie Brandta i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Goście mogli wyrównać w doliczonym czasie gry, ale Bote Baku uderzył tuż nad poprzeczką.

Więcej emocji było w starciu pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i RB Lipsk. Już w 12. minucie piłka po raz pierwszy wpadła do siatki, ale Timo Werner tylko przez kilka sekund cieszył się z trafienia. Arbiter w tej sytuacji dopatrzył się spalonego, a jak pokazały telewizyjne powtórki, była to słuszna decyzja. Dla miejscowych był to sygnał ostrzegawczy, z którego wyciągnęli wnioski. W 26. minucie było 1:0 po golu Gelsona Fernandesa. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Goście rzucili się do odrabiania strat i byli blisko, by dokonać tego jeszcze w pierwszej połowie. Spudłował jednak Werner. Po przerwie RB dopięło swego. Z rzutu karnego do wyrównania poprosił Emil Forsberg. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze sytuacje do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale gole we Frankfurcie już nie padły.