"Ależ to była wspaniała obrona!". Fabiański jednym z najlepszych na boisku

Łukasz Fabiański został bardzo wysoko oceniony za swój występ przeciwko Manchesterowi United (3:1). Polski bramkarz WHU pokazał klasę światową podczas obrony strzału Fellainiego.

Piotr Bobakowski
Łukasz Fabiański Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

W 7. kolejce angielskiej Premier League drużyna West Ham United pokonała Manchester United (3:1). Jednym z bohaterów meczu na London Stadium, rozegranego w obecności blisko 57 tys. widzów, był Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski przez całe spotkanie imponował spokojem w swoich interwencjach, a jego obrona strzału Marouane'a Fellainiego (uderzenie głową z bliskiej odległości) w 64. minucie meczu zachwyciła angielskie media.

"Ależ to była wspaniała obrona przy próbie Fellainiego! Świetna obrona strzału z bliska" - komplementuje Fabiańskiego dziennik "Daily Mirror". Gazeta za mecz z Man Utd wystawiła reprezentantowi Polski notę "8" (skala ocen 1-10, wyjściowa 6). Wyższą ocenę od Polaka dostał jedynie strzelec gola na 3:1 - Marko Arnautović.

Świetną postawę naszego bramkarza docenili też dziennikarze telewizji Sky Sports, którzy również zachwycali się obroną z 64. minuty. "Fantastyczna interwencja Łukasza Fabiańskiego przy strzele z bliska Fellainiego pozwoliła WHU zachować dwa gole przewagi" - czytamy w serwisie internetowym brytyjskiego kanału sportowego.

Sky Sports ocenił Polaka na "8" (skala ocen 1-10, wyjściowa 6) i była to najwyższa nota w sobotnim meczu w Londynie. Taką samą otrzymało jeszcze tylko trzech zawodników: Pablo Zabaleta, Mark Noble i Arnautović.

Wysoką formę Fabiańskiego dostrzegli też dziennikarze portalu piłkarskiego whoscored.com, którzy przyznali mu notę 7.09 (skala 1-10). Wyższe oceny dostali jedynie Zabaleta (7.12) i zdobywca bramki na 2:1 - Felipe Anderson (7.28).

Łukasz Fabiański jest obecnie najlepszym polskim bramkarzem?