Premier League: cenna wygrana Burnley FC z Cardiff City

Burnley FC dopiero z drugim, ale cennym zwycięstwem w Premier League 2018/2019. W meczu 7. kolejki siłę tego zespołu odczuła ekipa Cardiff City, która przed własną publicznością przegrała 1:2.

Tomasz Rosiński
Burnley FC Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Burnley FC
Zarówno Cardiff, jak i Burnley już na początku sezonu potrzebują punktów niczym tlenu, żeby wydostać się z dolnej strefy tabeli. Trudno było wskazać faworyta niedzielnej potyczki, bo trzy ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami zakończyły się remisami.

Od początku rywalizacji więcej z gry mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i dość często gościli pod polem karnym rywala. Bardzo dobrze w swojej bramce spisywał się Joe Hart, dzięki któremu goście nie stracili gola w pierwszej połowie.

Kiedy wydawało się, że bliżej strzelenia gola w tej konfrontacji są piłkarze z Cardiff, wynik zawodów w 51. minucie za sprawą Johanna Gudmundssona otworzyli przyjezdni. Islandczyk wpakował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Ashley'a Westwooda z lewego skrzydła.

Nie minęło dziewięć minut, a odpowiedzieli zawodnicy miejscowego klubu. Bruno Ecuele Manga zagrał dokładne podanie na 14. metr, zaś Josh Murphy technicznym uderzeniem pokonał Harta.

Jednak gospodarze nie poszli za ciosem, a wynik meczu na 2:1 dla Burnley FC ustalił Sam Vokes, natomiast tym razem w rolę asystenta wcielił się Gudmundsson.

Po tej wiktorii Burnley ma na swoim koncie 7 punktów i plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Cardiff z dorobkiem 2 "oczek" jest przedostatnie.

Premier League, 7. kolejka:

Cardiff City - Burnley FC 1:2 (0:0) 0:1 - Johann Gudmundsson 51' 1:1 - Josh Murphy 60' 1:2 - Sam Vokes 70'