Jakub Mares musi przejść operację. Piłkarz Zagłębia złamał kość jarzmową

Jakub Mares podczas meczu Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (0:2) doznał groźnej kontuzji i już w 9. minucie musiał opuścić boisko. Piłkarz dolnośląskiego klubu będzie musiał przejść operację i czeka go blisko dwumiesięczna przerwa w treningach.

Łukasz Witczyk
Jakub Mares Materiały prasowe / KGHM Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Jakub Mares
"Szczegółowe badania przeprowadzone w niedzielę i poniedziałek potwierdziły, że czeski napastnik Jakub Mares ma pękniętą kość jarzmową i w najbliższych dniach będzie musiał przejść operację. Doświadczonego zawodnika czeka około sześciotygodniowa przerwa, po której Kuba pojawi się na boisku w specjalnej masce" - poinformowało KGHM Zagłębie Lubin.

KGHM Zagłębie Lubin w sobotę przegrało z Pogonią Szczecin 0:2. Miedziowi już w dziewiątej minucie stracili swojego napastnika. Jakub Mares po jednym ze starć z rywalem doznał poważnej kontuzji twarzy i musiał opuścić boisko. Na facebookowym profilu klubu pojawiło się zdjęcie poturbowanego Czecha.

Mares wyglądał jak po walce bokserskiej. Miał opuchniętą twarz i podbite oko. Jego kontuzja to zła informacja dla Zagłębia. W tym sezonie rozegrał osiem ligowych meczów, w których strzelił dwie bramki. We wszystkich spotkaniach wchodził na boisko z ławki rezerwowych.