LM: Galatasaray Stambuł poległ w Porto

Cenne, pierwsze zwycięstwo FC Porto w Lidze Mistrzów 2018/2019. Mistrzowie Portugalii przed własną publicznością rozprawili się z tureckim Galatasarayem Stambuł, wygrywając 1:0.

Tomasz Rosiński
Yuto Nagatomo (z lewej) i Jesus Corona (z prawej) PAP/EPA / FERNANDO VELUDO / Na zdjęciu: Yuto Nagatomo (z lewej) i Jesus Corona (z prawej)
Ekipa Galatasarayu świetnie rozpoczęła zmagania w LM, na inaugurację pokonując u siebie rosyjski Lokomotiw Moskwa (3:0) z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Natomiast zespół z Porto zremisował na wyjeździe z niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen (1:1).

Przez pierwsze pół godziny rywalizacji trochę lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

Przyjezdni cierpliwie czekali na swoje okazje do zdobycia gola, które nadarzyły się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw celnie przymierzył Yuto Nagatomo, lecz na posterunku był Iker Casillas, który złapał piłkę. Chwilę później minimalnie przestrzelił Henry Onyekuru. Swoją szansę miał również Sinan Gumus, jednak Casillas nie dał się pokonać i odbił futbolówkę na rzut rożny. Ostatecznie I odsłona starcia zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wydawało się, że po zmianie stron goście pójdą za ciosem, ale tak się nie stało, bo w 49. minucie portugalska drużyna wyszła na prowadzenie za sprawą Moussy Maregi. Napastnik FC Porto wpakował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Alexa Tellesa z rzutu rożnego.

Smoki po otwarciu wyniku konfrontacji złapały wiatr w żagle i dążyły do powiększenia swojej przewagi. Aktywni byli Telles oraz Jesus Corona, po którego uderzeniu w 66. minucie futbolówka odbiła się słupka bramki strzeżonej przez Fernando Muslerę.

Już do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie i podopieczni Sergio Conceicao zdobyli komplet punktów.

W następnej kolejce Champions League (24 października) Porto zmierzy się z Lokomotiwem (Krychowiak, Rybus), zaś Galatasaray zagra z Schalke.