Bunt Jamesa Rodrigueza w Bayernie. Wymowne zachowanie pomocnika

Reprezentant Kolumbii zaledwie 10 minut po ostatnim gwizdku w meczu z Ajaxem (1:1) opuścił stadion Allianz Arena bez jakichkolwiek słów wyjaśnień. James Rodriguez był rozczarowany decyzją Niko Kovaca.

Jakub Artych
James Rodriguez Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: James Rodriguez
Po trzech meczach bez zwycięstwa atmosfera w stolicy Bawarii jest coraz bardziej napięta. Słabe wyniki dały się we znaki Jamesowi Rodriguezowi, który chce odgrywać pierwszoplanowe role w Bayernie Monachium. Pomocnik nie zawsze ma jednak pewne miejsce w składzie drużyny Niko Kovaca.

Nowe porządki nie podobają się Kolumbijczykowi. W obecnym sezonie Bayern rozegrał 10 oficjalnych meczów. Trzy z nich James opuścił z powodu kontuzji, w trzech wystąpił w podstawowym składzie, a w czterech wszedł z ławki rezerwowych. Podobnie było w meczu z Ajaxem, w którym gospodarze tylko zremisowali 1:1.

Niemiecki dziennikarz "Sport1", Florian Plettenberg, uchwycił wizerunek rozczarowanego Kolumbijczyka, który opuścił szatnię Bayernu z butelką wody. Zrobił to o godzinie 23:02, czyli zaledwie 10 minut po ostatnim gwizdku sędziego! Był tak rozgoryczony, że z nikim się nie pożegnał.

We wtorkowym meczu pomocnik pojawił się na boisku dopiero w 62. minucie. Próbował napędzać akcje kolegów, jednak mistrzowie Niemiec byli kompletnie bezradni. Remis gospodarzom uratował świetnie dysponowany Manuel Neuer.

James Rodriguez jest wypożyczony z Realu Madryt do końca sezonu. Kolumbijczyk ma być jednak wykupiony przez Bayern Monachium.

Czy James Rodriguez powinien grać w pierwszym składzie?