Premier League: ekipa Artura Boruca z efektownym zwycięstwem. Bournemouth dobiło do czołówki

Bournemouth świetnie sobie radzi na początku sezonu. W sobotę pokonało w 8. kolejce Premier League Watford (4:0) i jest już czwarte w tabeli. Z Cardiff męczył się za to Tottenham Hotspur.

Bartosz Zimkowski
piłkarze Bournemouth Getty Images / Alex Broadway / Na zdjęciu: piłkarze Bournemouth
Artur Boruc ostatni raz w Premier League zagrał w maju 2017 roku. Cały poprzedni sezon spędził na ławce, teraz także jest tylko rezerwowym, ale jego koledzy świetnie się spisują. W sobotę rywalizowali na wyjeździe z Watfordem, który wygrał cztery pierwsze mecze w Premier League. W ostatnich tygodniach jest jednak pod formą (dwie porażki i remis).

Kiepsko Szerszenie spisały się także i w sobotę. Już po pierwszej połowie był znany zwycięzca. AFC Bournemouth nie dość, że prowadziło 3:0 (dwa gole Joshuy Kinga) to jeszcze grało w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Christiana Kabasele. W drugiej odsłonie Callum Wilson postawił kropkę nad "i", a Wisienki wygrały 4:0. Awansowały na czwartą lokatę w lidze.

Z Cardiff City mocno męczył się Tottenham Hotspur. Koguty szybko, bo już w ósmej minucie, strzeliły gola. Eric Dier otworzył swoje konto bramkowe w tym sezonie. Nawet czerwona kartka dla Joe Rallsa (w 58. minucie za brzydki faul na Lucasie Mourze) nie sprawiła, że gospodarze dobili przeciwnika. Koguty wygrały 1:0 i są piąte w tabeli.

Warto jeszcze odnotować cenne, wyjazdowe zwycięstwo Evertonu nad Leicester City (2:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 77. minucie Gylfi Sigurdsson, który pięknie uderzył z 25 metrów i piłka zatrzymała się dopiero w okienku.