Krzysztof Piątek jak Batistuta. Włosi czekali na takie osiągnięcie 24 lata

Krzysztof Piątek nie przestaje strzelać w Serie A. W niedzielę, w 7. kolejce, napastnik zdobył bramkę na 1:0 dla Genui w meczu z Parmą. Tą bramką Polak nawiązał do wspaniałej serii Gabriela Batistuty sprzed 24 lat.

Szymon Łożyński
Krzysztof Piątek Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Dzięki bramce w niedzielnym spotkaniu, Krzysztof Piątek może pochwalić się osiągnięciem, że strzelił gola rywalom w każdym z siedmiu pojedynków Serie A od inauguracji sezonu 2018/2019. Ostatnim piłkarzem, który miał tak wspaniałą serię był Gabriel Batistuta - informują statystycy agencji Opta.

W sezonie 1994/1995 licznik Argentyńczyka (w barwach Fiorentiny) zatrzymał się dopiero na 11 pojedynkach w Serie A z minimum jednym golem od początku sezonu. Przez 24 kolejne lata żaden z piłkarzy nie był w stanie zdobyć przynajmniej 7 bramek w 7 meczach z rzędu od inauguracji rozgrywek. Tę serię przerwał dopiero polski napastnik.

Co prawda w sezonie 2002/2003 Christian Vieri również strzelił minimum jedną bramkę w 7 kolejnych swoich spotkaniach. Taki bilans miał jednak nie po siedmiu a po dziewięciu meczach sezonu (w dwóch kolejkach nie było go w składzie Interu Mediolan).

Licząc niedzielną bramkę, Krzysztof Piątek na już na swoim koncie 9 trafień w Serie A. Po golu 23-latka Genoa CFC prowadziła u siebie w starciu 7. kolejki z Parma Calcio 1913. Goście do przerwy odpowiedzieli jednak aż trzema trafieniami i po 45 minutach prowadzą 3:1.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek będzie królem strzelców Serie A sezonu 2018/2019?