The Championship: Ślusarski nie zadebiutował

Debiut Bartosza Ślusarskiego w barwach Sheffield Wedensday musi zostać odłożony na następny mecz, bo przeciwko Stoke City były reprezentant polskiej młodzieżówki nie pojawił się choćby na minutę. Na fotel lidera po 41. kolejce The Championship przesunęło się Bristol City.

Bartosz Zimkowski

Saganowski po raz drugi z rzędu nie pojawił się nawet na rezerwie w Southampton, a Święci po raz kolejny zawiedli. Tym razem przegrali na wyjeździe z Cardiff City 0:1 i zajmują ostatnie bezpieczne miejsce. Na miejscu 22. znajduje się Sheffield Wednesday, które w tej kolejce zremisowało przed własną publicznością z dotychczasowym liderem ligi - Stoke City 1:1. Cały mecz na ławce rezerwowych The Owls spędził Bartosz Ślusarski, który w tym tygodniu został wypożyczony do końca sezonu z West Bromwich Albion. Sheff Wed ma tylko punkt straty do Southampton, a dodatkowo ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.

Na fotel lidera awansował rewelacyjny beniaminek Bristol City. Tym razem zespół ten pokonał na Ashton Gate Norwich City 2:1. Zwycięskiego gola dla Bristol zdobył Steve Brooker w trzeciej doliczonej minucie.

Najlepszy mecz zobaczyli kibice na The Howthorns. Faworyzowane West Bromwich Albion podejmowało przed własną publicznością ostatni zespół ligi - Colchester United. Niespodziewanie już po 17. minutach The U's prowadzili 2:0! Jednak jeszcze w pierwszej połowie WBA doprowadziło do wyrównania, ale prawdziwe emocje miały miejsce w samej końcówce spotkania. W 90. minucie The Baggies przegrali 2:3, ale ostatecznie wygrali 4:3! Najpierw do siatki rywali trafił James Morrison, a następnie Roman Bednar.

W świetnej formie jest Hull City. Tygrysy w meczu kolejki bez problemu pokonały Watford 3:0 i nadal zajmują trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera. Jeśli bezpośrednio do Premiership awansowałoby drużyny Hull City i Bristol City byłaby to jedna z największych sensacji ostatnich lat w The Championship.

W ostatnim meczu 41. kolejki The Championship Woverhampton Wanderers pokonało na The Valley Charlton Athletic 3:2. Gdy na 2:2 w 91. minucie strzelił Leroy Lita wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale 180 sekund później Karl Henry zapewnił Wilkom zwycięstwo i to one są bliżej awansu do barażów o Premiership.