Hiszpan przebił samego Krzysztofa Piątka. Sezon życia Paco Alcacera!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Paco Alcacer
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Paco Alcacer

247 minut gry i 9 goli - tak świetnych liczb nie ma żaden napastnik na świecie. Paco Alcacer po odejściu z Barcelony rozgrywa najlepszy sezon w karierze.

W tym artykule dowiesz się o:

Tego się nikt nie spodziewał. Paco Alcacer ma za sobą koszmarne dwa sezony w FC Barcelona, w której pełnił rolę jedynie rezerwowego. Za wszelką cenę chciał uciec z Camp Nou, aby uratować swoją karierę. Trafił na wypożyczenie do Borussii Dortmund, w której z miejsca poczuł się jak ryba w wodzie. Niemiecki klimat mu służy, gdyż wykręca niesamowite liczby.

Do tej pory rozegrał trzy mecze w Bundeslidze i za każdym razem trafiał do siatki. Łącznie ma na koncie sześć goli w tych rozgrywkach, co pozwoliło mu wyrównać rekord niemieckiej ekstraklasy. Alcacer jest drugim piłkarzem w historii, który w trzech pierwszych meczach strzelił sześć bramek. Rekord od 1963 roku należał do Gerta Doefrela, który tego wyczynu dokonał w Hamburgerze SV.

Supersnajper nie zawodzi również w innych rozgrywkach. Strzelił bramkę w Lidze Mistrzów a teraz dwie dla reprezentacji Hiszpanii w towarzyskim meczu z Walią (4:1). Na to wszystko potrzebował jedynie 73 minuty. Pół żartem pół serio można napisać, że zepsuł sobie statystyki, gdyż w Bundeslidze strzela co... 14 minut! "Triumfalny powrót Paco Alcacera do kadry" - zachwyca się dziennik "AS", który opisuje wielkie zwycięstwo La Furia Roja. "Paco zdobył dwie bramki na miarę wielkiej dziewiątki" - dodaje "Marca".

Borussia Dortmund nie wypuści z rąk takiego diamentu. Według niemieckiego "Bilda", BVB już zdecydowała się na wykupienie go z Barcelony. Sam zawodnik również chce na stałe przenieść się do Borussii. Koszt transferu wyniesie zaledwie 23 miliony euro a napastnik podpisze kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.