Liga Narodów. Kontrowersyjne słowa Kamila Grosickiego. Znany dziennikarz odpowiedział pomocnikowi

- Na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę w tym spotkaniu - powiedział przed kamerami TVP Sport, po przegranym meczu z Włochami 0:1, Kamil Grosicki. Biorąc pod uwagę grę Polaków, to mocno kontrowersyjna wypowiedź. Skomentował już ją Tomasz Smokowski.
Szymon Łożyński
Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

- Grosiku? Szanuję Szanuję Cię chłopie, ale po co i komu potrzebne to pudrowanie? - napisał (pisownia oryginalna) na Twitterze Tomasz Smokowski.

Dziennikarz Polsatu Sport nawiązał do słów Kamila Grosickiego z wywiadu dla telewizji publicznej. - W drugiej połowie mieliśmy parę sytuacji i gdybyśmy strzelili bramkę na 1:0, to byśmy ten mecz wygrali. Na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę w tym spotkaniu - powiedział doświadczony pomocnik, który wszedł na boisko zaraz po przerwie.

Wypowiedź reprezentanta Polski jest mocno kontrowersyjna i stąd najprawdopodobniej reakcja Tomasza Smokowskiego. Co prawda w drugiej połowie Biało-Czerwoni (po wejściu Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego) stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, ale w przekroju całego spotkania byli zespołem słabszym od Włochów. Zwłaszcza w pierwszej połowie przyjezdni zdominowali Biało-Czerwonych. Gdyby nie dwie poprzeczki i świetne interwencje Wojciecha Szczęsnego, to Włosi już do przerwy prowadziliby minimum 3:0.

Ostatecznie podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali 0:1 po bramce w doliczonym czasie gry. Nie zmienia to jednak faktu, że był to ich już trzeci z rzędu bardzo słaby mecz za kadencji nowego selekcjonera. Po niedzielnej porażce Biało-Czerwoni są już pewni, że spadną z elity Ligi Narodów.

Czy również uważasz, że wypowiedź Kamila Grosickiego była kontrowersyjna?